Váza plná kvetov

Dostať krásnu kyticu na narodeniny je záväzkom. Preto robíme všetko preto, aby kvietky odrezané od prirodzeného zdroja energie vydržali čo najdlhšie. Poznáme však skutočne účinné spôsoby, ako predĺžiť život kráse uväznenej v sklenenej váze? Možno im škodí aj nevhodná kombinácia zvolených druhov.

(foto: goodfon)


Články

22.06.2021 14:41

Hortenzie sú citlivé

Zelený domov – Váza plná kvetov   Kto by ich čaru nepodľahol? Veľké hlavičky zložené z drobných ružových alebo modrastých kvietkov pripomenú často...

Celý článok

—————

18.03.2021 11:06

Bahniatka sviatočne

Zelený domov – Váza plná kvetov   K typickým symbolom Veľkej noci patria aj bahniatka. Ako poslovia prebúdzajúcej sa jari  ideálne dokresľujú...

Celý článok

—————


Čo možno u ruži neviete...

Koniec jari je tým správnym časom, keď záhony ruží v záhradách rozkvitnú do krásy. Bol to odjakživa obdivovaný kvet, priam symbol dokonalosti. Viete, akú má históriu? A viete, že ruža je aj zdrojom vitamínov a používa sa pri varení či pri riešení artritídy, hojenia rán a ďalších zdravotných problémov? Pre milovníkov tohto kráľovského kvetu máme inšpiráciu pre niekoľko interiérových dekorácií s ružou v hlavnej úlohe.


Symbol energie


Pre čerstvosť kytice


Nebezpečné narcisy

Pozor na obľúbený jarný kvet, keď je súčasťou kombinovaných kytíc. Ak dostaneme kombinovanú z viacerých druhov kvetov, narcisy radšej oddeľme a naaranžujme ich v inej váze. Produkujú totiž jedovaté látky, ktoré môžu ostatné rezané kvety rýchlo zničiť.


To je nápad!

Chystáte sa gratulovať k narodeninám alebo na svadbu a čaká vás cesta autom, ktorú s vami musí prežiť v zdraví aj kytica kvetov? Poradíme, ako rezaným kvetom zachovať sviežosť. Pohľadajte farebný balónik, ktorý zostal po detskej oslave, a do sfúknutého nalejte asi deci vody. Potom ho natiahnite na stonky kvetov a upevnite dobre gumičkou. (foto: publicdomainpictures.net)


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu

Facebook


Jarné aranžmány


Fialky inak


Namiesto sklenenej

V letných dňoch, keď slnko ostro páli a opiera sa aj o kvetinový aranžmán v interiéri, odporúča sa nedávať rezané kvety do sklenenej vázy. Vhodnejšia je keramická, kamenná alebo kovová nádoba, v ktorých sa voda tak rýchlo neprehrieva. Sklo je príliš priehľadné a vplyvom slnečných lúčov sa rýchlejšie štartujú hnilobné procesy vo vode, ktoré skracujú kvetinám život. (foto: www.morguefile.com)