Váza plná kvetov

Dostať krásnu kyticu na narodeniny je záväzkom. Preto robíme všetko preto, aby kvietky odrezané od prirodzeného zdroja energie vydržali čo najdlhšie. Poznáme však skutočne účinné spôsoby, ako predĺžiť život kráse uväznenej v sklenenej váze? Možno im škodí aj nevhodná kombinácia zvolených druhov.

(foto: goodfon)


Články

11.12.2019 18:41

Imelo je živým symbolom šťastia

Zelený domov – Váza plná kvetov   K Vianociam patrí neodmysliteľne aj imelo. Konáriky tejto rastliny si...

Celý článok

—————

31.03.2019 11:46

Jarne rozkvitnuté aranžmány

Zelený domov – Váza plná kvetov   Nie náhodou majú jarné kvety svieže farby. Sú dané čerstvosťou mladých...

Celý článok

—————

09.02.2019 11:31

Ideálna valentínska kytica

Zelený domov – Váza plná kvetov   Nejeden muž si v týchto dňoch kladie otázku, aký kvet má vybrať pre svoju...

Celý článok

—————

17.09.2018 16:45

Pomôže cukrový roztok

Zelený domov - Váza plná kvetov   Vždy je dobrá príležitosť na podarovanie kvetov. A sú aj vzácne okamihy. Výročie...

Celý článok

—————


Tulipán ako symbol elegancie

Každý má slabosť pre inú druh krásy. Niekto preferuje kráľovskú ružu, iný dá prednosť nežným nezábudkám. A tulipán? Tento typický kvet jari produkuje Holandsko v desiatkach farebných odtieňov, stačí si vybrať svojho favorita.


Neha bahniatok


Pre čerstvosť kytice


Nebezpečné narcisy

Pozor na obľúbený jarný kvet, keď je súčasťou kombinovaných kytíc. Ak dostaneme kombinovanú z viacerých druhov kvetov, narcisy radšej oddeľme a naaranžujme ich v inej váze. Produkujú totiž jedovaté látky, ktoré môžu ostatné rezané kvety rýchlo zničiť.


To je nápad!

Chystáte sa gratulovať k narodeninám alebo na svadbu a čaká vás cesta autom, ktorú s vami musí prežiť v zdraví aj kytica kvetov? Poradíme, ako rezaným kvetom zachovať sviežosť. Pohľadajte farebný balónik, ktorý zostal po detskej oslave, a do sfúknutého nalejte asi deci vody. Potom ho natiahnite na stonky kvetov a upevnite dobre gumičkou. (foto: publicdomainpictures.net)


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Ako kvety kupovať


Namiesto sklenenej

V letných dňoch, keď slnko ostro páli a opiera sa aj o kvetinový aranžmán v interiéri, odporúča sa nedávať rezané kvety do sklenenej vázy. Vhodnejšia je keramická, kamenná alebo kovová nádoba, v ktorých sa voda tak rýchlo neprehrieva. Sklo je príliš priehľadné a vplyvom slnečných lúčov sa rýchlejšie štartujú hnilobné procesy vo vode, ktoré skracujú kvetinám život. (foto: www.morguefile.com)