Váza plná kvetov

Dostať krásnu kyticu na narodeniny je záväzkom. Preto robíme všetko preto, aby kvietky odrezané od prirodzeného zdroja energie vydržali čo najdlhšie. Poznáme však skutočne účinné spôsoby, ako predĺžiť život kráse uväznenej v sklenenej váze? Možno im škodí aj nevhodná kombinácia zvolených druhov.

(foto: goodfon)


Články

18.03.2021 11:06

Bahniatka sviatočne

Zelený domov – Váza plná kvetov   K typickým symbolom Veľkej noci patria aj bahniatka. Ako poslovia...

Celý článok

—————

12.03.2021 15:56

Tulipán je symbolom jarnej energie

Zelený domov – Váza plná kvetov   Na jar sa všetci tešia a s rovnakým nadšením vnímajú typických poslov...

Celý článok

—————

08.03.2021 16:48

Čarovanie s hyacintom

Zelený domov – Váza plná kvetov   Hyacinty sú perfektnými symbolmi jari, napriek tomu sú občas zaznávané. Možno je...

Celý článok

—————

05.03.2021 11:11

Kde hľadať bahniatka?

Zelený domov – Váza plná kvetov   Sviatky jari sa blížia, každý asi premýšľa o vhodných dekoráciách. Chýbať...

Celý článok

—————


Tulipán ako symbol elegancie

Každý má slabosť pre inú druh krásy. Niekto preferuje kráľovskú ružu, iný dá prednosť nežným nezábudkám. A tulipán? Tento typický kvet jari produkuje Holandsko v desiatkach farebných odtieňov, stačí si vybrať svojho favorita.


Neha bahniatok


Pre čerstvosť kytice


Nebezpečné narcisy

Pozor na obľúbený jarný kvet, keď je súčasťou kombinovaných kytíc. Ak dostaneme kombinovanú z viacerých druhov kvetov, narcisy radšej oddeľme a naaranžujme ich v inej váze. Produkujú totiž jedovaté látky, ktoré môžu ostatné rezané kvety rýchlo zničiť.


To je nápad!

Chystáte sa gratulovať k narodeninám alebo na svadbu a čaká vás cesta autom, ktorú s vami musí prežiť v zdraví aj kytica kvetov? Poradíme, ako rezaným kvetom zachovať sviežosť. Pohľadajte farebný balónik, ktorý zostal po detskej oslave, a do sfúknutého nalejte asi deci vody. Potom ho natiahnite na stonky kvetov a upevnite dobre gumičkou. (foto: publicdomainpictures.net)


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Ako kvety kupovať


Namiesto sklenenej

V letných dňoch, keď slnko ostro páli a opiera sa aj o kvetinový aranžmán v interiéri, odporúča sa nedávať rezané kvety do sklenenej vázy. Vhodnejšia je keramická, kamenná alebo kovová nádoba, v ktorých sa voda tak rýchlo neprehrieva. Sklo je príliš priehľadné a vplyvom slnečných lúčov sa rýchlejšie štartujú hnilobné procesy vo vode, ktoré skracujú kvetinám život. (foto: www.morguefile.com)