Zdravé bývanie

Darmo sa kŕmime množstvom vitamínov, vyhýbame sa všetkým nezdravým jedlám, pravidelne cvičíme a odolávame vôni tabaku. Kolená nám môže podlomiť aj spanie na zlom matraci, práca pri nesprávnom osvetlení a život v interiéri plnom alergénov, plesní či iných skrytých nepriateľov. K utužovaniu zdravia potrebujeme aj zdravé prostredie. Hoci s extrémnou hygienou to tiež netreba preháňať. Skúsme hľadať zlatú strednú cestu.

(foto: everystockphoto)


Vybrali smeČlánky

26.03.2021 14:52

Pripravte sa opäť na letný čas

Zdravie a krása – Zdravé bývanie   A už je to tu zase. Opäť sa musíme preorientovať na zmenu času. No oproti jeseni, keď sa nám pocitovo...

Celý článok

—————

04.03.2021 09:56

Čo treba vedieť o respirátoroch?

Zdravie a krása – Zdravé bývanie   Od 8. marca máme na Slovensku povinnosť nosiť respirátory v obchodoch, v prostriedkoch hromadnej dopravy...

Celý článok

—————


Zobudené alergény...

... už budia alergikov. Sezóna peľových alergií začína. Treba sa preto preventívne chrániť životným štýlom. Nieto asi rodiny, kde nemali jedného či viacerých alergikov. Či už chronických astmatikov alebo pacientov s kožnými problémami, ktorí majú problém kontaktu s kovovými predmetmi. Ľahké to nemajú ani ľudia alergickí na niektoré potraviny, ktorí by mali vždy dobre zvážiť aj miesto letnej dovolenky a typ stravovania v konkrétnej krajine.


Ideálne teploty

predsieň: 18°C

kuchyňa: 17-19°C

komora: 14°C

obývačka: 20-21°C

spálňa: 18-20°C

detská izba: 20°C

kúpeľňa: 24°C


Mobil nepriateľom?


Triky proti nevoľnosti


Spánok v čistom


Hluční susedia?


Duel s budíkom 

Ak nás tikanie budíka na nočnom stolíku vyrušuje pri zaspávaní, ľahká pomoc. Jednoducho ho priklopíme väčším pohárom, ktorý stlmí tikot, ale neizoluje nás zvukovo od ranného zvonenia.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Umývame si ruky


Domáca dezinfekcia


Otrokmi počítača?


Baktérie v kúpeľni


Kde ich hľadať