Zdravé bývanie

Darmo sa kŕmime množstvom vitamínov, vyhýbame sa všetkým nezdravým jedlám, pravidelne cvičíme a odolávame vôni tabaku. Kolená nám môže podlomiť aj spanie na zlom matraci, práca pri nesprávnom osvetlení a život v interiéri plnom alergénov, plesní či iných skrytých nepriateľov. K utužovaniu zdravia potrebujeme aj zdravé prostredie. Hoci s extrémnou hygienou to tiež netreba preháňať. Skúsme hľadať zlatú strednú cestu.

(foto: everystockphoto)


Vybrali smeČlánky

29.04.2020 09:56

Ochráni aj dezinfekcia z domácich zdrojov

Zdravie a krása – Zdravé bývanie   Dezinfekcia rovnako ako rúška sa stali v posledných týždňoch vzácnym artiklom. Najmä pre disharmóniu, ktorá...

Celý článok

—————

01.04.2020 15:51

Naučí nás koronavírus umývať si ruky?

Zdravie a krása – Zdravé bývanie   Exponovaná doba presýtená informáciami o korona víruse a najmä obavami nás všetkých o vlastné...

Celý článok

—————


Keď je prihorúco...

Čakajú nás vysoké teploty, ktoré vždy zaskočia. Očakávané leto prihrmelo s plnou parádou a horúčava začína ničiť mladých i tých starších a dokonca aj  domáce zvieratá. Ako zvládnuť prihorúcu noc a chrániť sa pred nástojčivými slnečnými lúčmi cez deň? Aby sme neskončili v sanitke s prehriatym organizmom alebo vyčerpaní z tepla.


Ideálne teploty

predsieň: 18°C

kuchyňa: 17-19°C

komora: 14°C

obývačka: 20-21°C

spálňa: 18-20°C

detská izba: 20°C

kúpeľňa: 24°C


Mobil nepriateľom?


Triky proti nevoľnosti


Spánok v čistom


Hluční susedia?


Duel s budíkom 

Ak nás tikanie budíka na nočnom stolíku vyrušuje pri zaspávaní, ľahká pomoc. Jednoducho ho priklopíme väčším pohárom, ktorý stlmí tikot, ale neizoluje nás zvukovo od ranného zvonenia.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Riziká po povodni


Baktérie v kúpeľni


Zdroje vlhkosti


Vplyvy počasia


Prečo babie leto?