Zdravé bývanie

Darmo sa kŕmime množstvom vitamínov, vyhýbame sa všetkým nezdravým jedlám, pravidelne cvičíme a odolávame vôni tabaku. Kolená nám môže podlomiť aj spanie na zlom matraci, práca pri nesprávnom osvetlení a život v interiéri plnom alergénov, plesní či iných skrytých nepriateľov. K utužovaniu zdravia potrebujeme aj zdravé prostredie. Hoci s extrémnou hygienou to tiež netreba preháňať. Skúsme hľadať zlatú strednú cestu.

(foto: everystockphoto)


Vybrali smeČlánky

01.04.2020 15:51

Naučí nás koronavírus umývať si ruky?

Zdravie a krása – Zdravé bývanie   Exponovaná doba presýtená informáciami o korona víruse a najmä obavami nás všetkých o vlastné...

Celý článok

—————

26.03.2020 14:52

Pripravte sa opäť na letný čas

Zdravie a krása – Zdravé bývanie   A už je to tu zase. Opäť sa musíme preorientovať na zmenu času. No oproti jeseni, keď sa nám pocitovo...

Celý článok

—————


Zobudené alergény...

... už budia alergikov. Sezóna peľových alergií začína. Nieto asi rodiny, kde nemali jedného či viacerých alergikov. Či už chronických astmatikov alebo pacientov s kožnými problémami, ktorí majú problém kontaktu s kovovými predmetmi. Ľahké to nemajú ani ľudia alergickí na niektoré potraviny, ktorí by mali vždy dobre zvážiť aj miesto letnej dovolenky a typ stravovania v konkrétnej krajine.


Ideálne teploty

predsieň: 18°C

kuchyňa: 17-19°C

komora: 14°C

obývačka: 20-21°C

spálňa: 18-20°C

detská izba: 20°C

kúpeľňa: 24°C


Mobil nepriateľom?


Triky proti nevoľnosti


Spánok v čistom


Hluční susedia?


Duel s budíkom 

Ak nás tikanie budíka na nočnom stolíku vyrušuje pri zaspávaní, ľahká pomoc. Jednoducho ho priklopíme väčším pohárom, ktorý stlmí tikot, ale neizoluje nás zvukovo od ranného zvonenia.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Princíp čistých rúk


Zdroje vlhkosti


Baktérie v kúpeľni


Vplyvy počasia


Prečo babie leto?