Zdravé bývanie

Darmo sa kŕmime množstvom vitamínov, vyhýbame sa všetkým nezdravým jedlám, pravidelne cvičíme a odolávame vôni tabaku. Kolená nám môže podlomiť aj spanie na zlom matraci, práca pri nesprávnom osvetlení a život v interiéri plnom alergénov, plesní či iných skrytých nepriateľov. K utužovaniu zdravia potrebujeme aj zdravé prostredie. Hoci s extrémnou hygienou to tiež netreba preháňať. Skúsme hľadať zlatú strednú cestu.

(foto: everystockphoto)


Vybrali smeČlánky

26.10.2019 08:30

Nezabudnime na zmenu času

Zdravie a krása – Zdravé bývanie   Už v tento víkend nás čaká opäť zmena z letného času na zimný. V nedeľu skoro ráno si hodiny si nastavíme o hodinu...

Celý článok

—————

28.07.2019 17:46

Po povodni hrozia zdravotné problémy

Zdravie a krása - Zdravé bývanie   V posledných rokoch sa rapídne zvyšuje počet domácností, ktoré boli postihnuté povodňou. Nevylievajú sa len rieky,...

Celý článok

—————


Aký vzduch doma dýchate?

Keď udrú mrazy a vietor silnejšie zaduje, najradšej by sme zostali doma pod perinou. A v zime v interiéri aj viac času naozaj trávime. Často však v prekúrených bytoch. Čo tak naučiť sa lepšie vetrať, uvedomiť si riziká suchého vzduchu a poznať zdroje vlhkosti a tiež  triky, ako jej pomôcť?


Ideálne teploty

predsieň: 18°C

kuchyňa: 17-19°C

komora: 14°C

obývačka: 20-21°C

spálňa: 18-20°C

detská izba: 20°C

kúpeľňa: 24°C


Mobil nepriateľom?


Triky proti nevoľnosti


Spánok v čistom


Hluční susedia?


Duel s budíkom 

Ak nás tikanie budíka na nočnom stolíku vyrušuje pri zaspávaní, ľahká pomoc. Jednoducho ho priklopíme väčším pohárom, ktorý stlmí tikot, ale neizoluje nás zvukovo od ranného zvonenia.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Prečo babie leto?


Princíp čistých rúk


Zdroje vlhkosti


Vplyvy počasia


Baktérie v kúpeľni