Keď lieči príroda

Nemusíme byť babkami korenárkami. Stačí spoznať liečivé účinky užitočných rastliniek a v prípade prechladnutia, bolesti hlavy alebo iného zdravotného problému si ich ako balzam dopriať sebe či svojim blízkym. Príroda je mocná čarodejka a my ako usilovní učni za ňou nemusíme zaostávať. A ak si osvojíme aj ostatné domáce recepty na bežné zdravotné trápenia, môžeme pokojne ašpirovať na profesiu amatérskych rodinných lekárov.

(foto: everystockphoto)


Vybrali smeČlánky

22.06.2021 12:59

Reďkovka revitalizuje trávenie

Zdravie a krása – Keď lieči príroda   Mnohí sa tešia na jar a leto aj pre čerstvú zeleninu. K prvým...

Celý článok

—————

30.03.2021 18:25

Nazbierajte si zdravú pŕhľavu

Zdravie a kozmetika – Keď lieči príroda   Objavujeme staré, ale dobré veci. K takým patria aj symboly...

Celý článok

—————


Spoľahnite sa na jarné menu

Príroda okrem iných zdrojov vzácnych látok ponúka aj tak často zatracovanú žihľavu. Pre niekoho burina, ktorá bolestivo popŕhli, pre iného pomoc z prírody, pretože táto rastlina rieši mnohé zdravotné problémy. A dokonca si môžeme z nej pripraviť polievku, plnku alebo nátierku so žihľavou. Hotové žihľavové hody - chutné a zdravé zároveň.


Presná rada problém vyrieši

Stručný herbár

Stručný herbár

Zdravie a krása - Keď lieči príroda   Aníz je obľúbené korenie pri príprave dezertov, krémov a pečiva, odvar z neho však je výborný pri ťažkostiach s nespavosťou, so žalúdočnou nevoľnosťou...

Viac

—————


Po domácky liečení


Zdravší s ananásom


Triky s tvarohom


Z byliniek môžeme vylúhovaním získať

ODVAR – bylinky varíme v prikrytej nádobe v určenom množstve vody predpísaný čas, potom výluh necháme stáť do vychladnutia a napokon cez sitko precedíme.
ZÁPAR – bylinky prelejeme predpísaným množstvom vriacej vody a necháme stáť v prikrytej nádobe asi 20 minút, potom cez sitko precedíme.
MACERÁT – bylinky prelejeme studenou vodou (prípadne olejom alebo liehom) a necháme stáť predpísaný čas (niekoľko hodín, dní či týždňov). Nakoniec precedíme cez papierový filter na kávu.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu

Facebook


Orgovánový olejček

  


Citrónová pomoc


Nálev ako doping


Granátové ako liek


Proti nádche