Rady z kuchyne 

Nedarí sa nám pripraviť dobrá domáca majonéza a vrchnáky zaváracích pohárov sa vždy ako naschvál zaseknú? Pomôžeme odstraňovať všetky drobné i väčšie nehody v kuchyni a poradíme navyše, čo by nemalo chýbať v základnej kuchynskej výbave alebo ako sa zbaviť výrazných pachov po kuchtení. Odtajníme tiež múdre finty, ako otvárať ustrice alebo úspešne ošúpať gaštany. A mnohé ďalšie.

(foto: pixabay)


Vybrali smeČlánky

16.11.2019 10:18

Brusnice v kuchyni

Varenie – Rady z kuchyne   Brusnice si občas doprajeme najmä v sušenej podobe. Pre dokonalú kyslastú...

Celý článok

—————

12.11.2019 09:20

Prípitok podľa domáceho receptu

Varenie – Rady z kuchyne   Každý sviatok je príležitosťou aj na stretnutie rodiny a priateľov. Rovnako...

Celý článok

—————

28.10.2019 10:23

Trendové hranolčeky

Novinky od spoločnosti McCain   Kto by ich nemiloval? Chrumkavé, voňavé, zlatožlté hranolčeky s vynikajúcou...

Celý článok

—————


Ako si uľahčiť vianočné pečenie?

Sviatky sa blížia, mnohé gazdinky lovia v kuchárskych knihách obľúbené receptúry na vianočné pečivo. Zídu sa preto užitočné rady k príprave cesta i skladovaniu keksov. A viete zamiesiť dobré medovníkové cesto alebo urobiť kvalitnú polevu na hotové medovníčky?


Vysypané zo zástery

... a odskúšané, preverené

... a odskúšané, preverené

Varenie - Rady z kuchyne   Ako neplakať pri krájaní cibule? Treba ju na chvíľu ponoriť do vriacej a potom do studenej vody. Tým sa stlmí ostrý zápach, ktoré spôsobujú sírne silice. Aj na chren, pri strúhaní ktorého zvykneme tiež roniť krokodílie slzy, máme...

Viac

—————


Rýchlovky z rožkov


Zeleninové finty


Pečieme gaštany


Ostré nože


Riady do mikrovlnky

Pri ohrievaní jedla v mikrovlnnej rúre by sme nemali používať taniere so zlatou alebo striebornou dekoráciou, pretože tieto kovy sú vodivé a preto hrozí elektrický výboj. Nepatria tam ani nádoby zo skla alebo kovu. Vhodné sú všetky riady z porcelánu, keramiky a plastu.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Vybavenie kuchyne


Kupujeme mäso


Problémy s obalmi


Aj vy sa často hneváte pri manipulácii s tetrapackom, keď vám neplánovite vyšpľachne na obrus či nohavice pomarančový džús alebo mlieko? Ľahká pomoc. Stačí na opačnej strane, ako na krabicovom mlieku urobíme otvor, vyvŕtať dve dierky a fyzika nám pomôže, aby ani kvapka nevyšla nazmar.