Rady z kuchyne 

Nedarí sa nám pripraviť dobrá domáca majonéza a vrchnáky zaváracích pohárov sa vždy ako naschvál zaseknú? Pomôžeme odstraňovať všetky drobné i väčšie nehody v kuchyni a poradíme navyše, čo by nemalo chýbať v základnej kuchynskej výbave alebo ako sa zbaviť výrazných pachov po kuchtení. Odtajníme tiež múdre finty, ako otvárať ustrice alebo úspešne ošúpať gaštany. A mnohé ďalšie.

(foto: pixabay)


Vybrali sme


Články

09.07.2020 11:54

Pravá citronáda

Varenie – Rady do kuchyne   V lete padne dobre pohár vychladenej citronády, ktorá zahasí smäd a výborne...

Celý článok

—————

08.07.2020 14:33

Ľadové kocky s vôňou a príchuťou

Varenie – Rady z kuchyne   Ak sa pripravujete na malú letnú oslavu s priateľmi a chcete ponúknuť...

Celý článok

—————

30.06.2020 10:46

Vodu z cestovín nevylievajte

Varenie – Rady z kuchyne   Nejde vždy len o šetrenie potravinami, niekedy použitím suroviny, ktorú sme...

Celý článok

—————


Citrón ochutí aj uzdraví

Citrón je v kuchyni obľúbená potravina, treba sa však naučiť, ako z neho získať čo najviac citrónovej šťavy či citrónovej kôry. Asistuje aj pri príprave efektných nápojov. Zároveň je to veľký hráč v boji o zdravie a dokonca poskytuje aj rýchlu zdravotnú pomoc. A pri údržbe domácnosti sa môžeme tiež spoľahnúť na citrón. Vďaka jeho príjemnej vôni je výborným zdrojom sviežej arómy v interiéri.


Vysypané zo zástery

... a odskúšané, preverené

... a odskúšané, preverené

Varenie - Rady z kuchyne   Ako neplakať pri krájaní cibule? Treba ju na chvíľu ponoriť do vriacej a potom do studenej vody. Tým sa stlmí ostrý zápach, ktoré spôsobujú sírne silice. Aj na chren, pri strúhaní ktorého zvykneme tiež roniť krokodílie slzy, máme dobrú fintu. Po...

Viac

—————


Studený bufet


Vyrobme si syr


Ochutené maslo


Ostré nože


Riady do mikrovlnky

Pri ohrievaní jedla v mikrovlnnej rúre by sme nemali používať taniere so zlatou alebo striebornou dekoráciou, pretože tieto kovy sú vodivé a preto hrozí elektrický výboj. Nepatria tam ani nádoby zo skla alebo kovu. Vhodné sú všetky riady z porcelánu, keramiky a plastu.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Vybavenie kuchyne


Kupujeme mäso


Problémy s obalmi


Aj vy sa často hneváte pri manipulácii s tetrapackom, keď vám neplánovite vyšpľachne na obrus či nohavice pomarančový džús alebo mlieko? Ľahká pomoc. Stačí na opačnej strane, ako na krabicovom mlieku urobíme otvor, vyvŕtať dve dierky a fyzika nám pomôže, aby ani kvapka nevyšla nazmar.