Rady z kuchyne 

Nedarí sa nám pripraviť dobrá domáca majonéza a vrchnáky zaváracích pohárov sa vždy ako naschvál zaseknú? Pomôžeme odstraňovať všetky drobné i väčšie nehody v kuchyni a poradíme navyše, čo by nemalo chýbať v základnej kuchynskej výbave alebo ako sa zbaviť výrazných pachov po kuchtení. Odtajníme tiež múdre finty, ako otvárať ustrice alebo úspešne ošúpať gaštany. A mnohé ďalšie.

(foto: pixabay)


Vybrali smeČlánky

09.07.2021 13:20

Ako správne manipulovať s hubami

Varenie - Rady do kuchyne   Do lesa na huby. Mnohí tak trávia svoje voľné chvíle. A potom si robia...

Celý článok

—————

09.06.2021 14:28

Údržba plastových obalov

Varenie – Rady z kuchyne   Plastové obaly sú obľúbené, dokážu vyriešiť viaceré rébusy na uloženie potravín....

Celý článok

—————


Zelenina na pracovnej doske

Paprika čerstvo odtrhnutá alebo odrezaný listový šalát,  také chutia najviac. Teraz na konci zimy by sme si zeleninu mali dopriať čo najčastejšie. Či už uvaríme zeleninovú polievku alebo si pripravíme správne kombinovaný šalát a tiež chutnú zálievku. Vieme však s plodmi správne manipulovať, aby sme nestrácali vzácne vitamíny? Šikovné finty pomožu sa v tejto fáze varenia zorientovať.


Vysypané zo zástery

... a odskúšané, preverené

... a odskúšané, preverené

Varenie - Rady z kuchyne   Ako neplakať pri krájaní cibule? Treba ju na chvíľu ponoriť do vriacej a potom do studenej vody. Tým sa stlmí ostrý zápach, ktoré spôsobujú sírne silice. Aj na chren, pri strúhaní ktorého zvykneme tiež roniť krokodílie slzy, máme dobrú fintu. Po ošúpaní ho uložíme na dve hodiny do...

Viac

—————


Plastové obaly


Šanca pre zvyšky


Ostré nože


Vyrobme si syr


Riady do mikrovlnky

Pri ohrievaní jedla v mikrovlnnej rúre by sme nemali používať taniere so zlatou alebo striebornou dekoráciou, pretože tieto kovy sú vodivé a preto hrozí elektrický výboj. Nepatria tam ani nádoby zo skla alebo kovu. Vhodné sú všetky riady z porcelánu, keramiky a plastu.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu

Facebook


Vybavenie kuchyne


Kupujeme mäso


Problémy s obalmi


Aj vy sa často hneváte pri manipulácii s tetrapackom, keď vám neplánovite vyšpľachne na obrus či nohavice pomarančový džús alebo mlieko? Ľahká pomoc. Stačí na opačnej strane, ako na krabicovom mlieku urobíme otvor, vyvŕtať dve dierky a fyzika nám pomôže, aby ani kvapka nevyšla nazmar.