Rady z kuchyne 

Nedarí sa nám pripraviť dobrá domáca majonéza a vrchnáky zaváracích pohárov sa vždy ako naschvál zaseknú? Pomôžeme odstraňovať všetky drobné i väčšie nehody v kuchyni a poradíme navyše, čo by nemalo chýbať v základnej kuchynskej výbave alebo ako sa zbaviť výrazných pachov po kuchtení. Odtajníme tiež múdre finty, ako otvárať ustrice alebo úspešne ošúpať gaštany. A mnohé ďalšie.

(foto: pixabay)


Vybrali sme


Články

24.03.2020 14:43

Ktoré potraviny oplachovať a ktoré nie?

Varenie – Rady z kuchyne   Rozmýšľate občas, či umyť pred varením šampiňóny alebo uvarené cestoviny? Ak si nie ste...

Celý článok

—————

09.03.2020 09:20

Prečo je kuchynská hygiena dôležitá

Varenie – Rady z kuchyne   Pozor na prvý dojem. Aj vábivo vyzerajúce jedlo na tanieri môže skrývať nepríjemné...

Celý článok

—————

24.02.2020 12:18

Chutné jedlo na každý deň

Varenie – Rady z kuchyne   Keď sa rodina zíde za jedným stolom, je to radosť. Vedeli ste, že rodiny, ktoré spolu...

Celý článok

—————


Mäso na pracovnej doske

Niekto rád steak, iný nedeľnú klasiku – vyprážaný rezeň. Ďalší zase preferuje pochúťky z mletého mäsa. Pre dobré jedlo však potrebujeme kvalitné mäso. Vieme ho naozaj kupovať a rozpoznáme to pravé hovädzie napríklad pre guláš? Aj manipulácia s mäsom si vyžaduje šikovnosť a isté skúsenosti. Mäso treba vedieť správne pripraviť, aby sa jedlo vydarilo.


Vysypané zo zástery

... a odskúšané, preverené

... a odskúšané, preverené

Varenie - Rady z kuchyne   Ako neplakať pri krájaní cibule? Treba ju na chvíľu ponoriť do vriacej a potom do studenej vody. Tým sa stlmí ostrý zápach, ktoré spôsobujú sírne silice. Aj na chren, pri strúhaní ktorého zvykneme tiež roniť krokodílie slzy, máme...

Viac

—————


Rýchlovky z rožkov


Zeleninové finty


Pečieme gaštany


Ostré nože


Riady do mikrovlnky

Pri ohrievaní jedla v mikrovlnnej rúre by sme nemali používať taniere so zlatou alebo striebornou dekoráciou, pretože tieto kovy sú vodivé a preto hrozí elektrický výboj. Nepatria tam ani nádoby zo skla alebo kovu. Vhodné sú všetky riady z porcelánu, keramiky a plastu.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Vybavenie kuchyne


Kupujeme mäso


Problémy s obalmi


Aj vy sa často hneváte pri manipulácii s tetrapackom, keď vám neplánovite vyšpľachne na obrus či nohavice pomarančový džús alebo mlieko? Ľahká pomoc. Stačí na opačnej strane, ako na krabicovom mlieku urobíme otvor, vyvŕtať dve dierky a fyzika nám pomôže, aby ani kvapka nevyšla nazmar.