11.02.2019 12:10

Zobúdzanie s valentínskymi raňajkami

Harmónia – Stolovanie a etiketa

 

Pred príchodom Valentína ako celosvetovej oslavy lásky všetci zamilovaní premýšľajú, ako potešiť toho druhého. Väčšina rezignuje na fantáziu a vybaví to kyticou či bonboniérou. Niekto má však rád osobnejšie gestá. Napríklad spoločné raňajky vo valentínskom duchu.

Koho ešte nenapadlo, ako originálne prekvapiť svoju milovanú polovičku, môže pripraviť nezvyčajné raňajky, ktorými sa dvojica ideálne naštartuje na sviatočný deň. Netreba luxusnú tabuľu s kaviárom a vychladeným šampanským, to si môže dvojica dopriať na sklonku dňa. Postačí aj podnos s klasickým raňajkovým menu, ktoré však už na prvý pohľad pripomenie, aký je práve deň.

Variácie súvisia s chuťovými preferenciami. Ten, komu nesmie ráno chýbať vajíčko, určite ocení volské oko v tvare srdiečka naaranžované na tanieri s croissantom a jahodami. A pre tých, ktorí obľubujú skôr sladké raňajky, je zase ako stvorený sendvič s marmeládou alebo chutný koláčik.

Na tácni, ktorú starostlivý člen dvojice prinesie až do postele, by nemala chýbať určite káva – cappuccino alebo espresso so smotanou, najlepšie s vykúzleným tvarom srdca na pene.

Ešte podstatná drobnosť. Zlatú bodku prestieraniu garantuje čerstvý kvet, či už tulipán alebo červená ruža, ktorá je oddávna symbolom vrúcneho vyznania lásky. A najväčší romantici pridajú aj vyznanie v obálke alebo škatuľku s prstienkom ako tichú, ale veľavravnú žiadosť o ruku. Veď máj, čas svadobný, sa pomaly blíži.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada