17.04.2018 17:14

Zo starej komody originál

Harmónia – Dekorácie

 

Aj vy disponujete niekoľkými kusmi nábytku, ktorého životopis sa ráta na desaťročia? Kým sa ich unáhlene zbavíte pri jarnom upratovaní, zvážte, či nemôže byť niektorý z nábytkových solitérov pre vašu pracovňu alebo obývaciu izbu prínosom.

V prvom rade nepodceňujte dizajn šesťdesiatych rokov, ktorý si aktuálne razí popredné miesto v interiéri. Oválne kresielka a konferenčné stolíky i skrinky na šikmých nožičkách, to sú posledné trendové výkriky. Podobné však už počúvali naše mamy a otcovia, keď si zariaďovali svoje hniezdočko lásky pred asi polstoročím.

Márna nie je ani komoda staršieho dáta. Najmä, ak jej stav vylepšíme základnou údržbou a prípadné nedostatky zakryjeme novým náterom. A kto má dokonca minimálne maliarske schopnosti, môže mať doma vlastnoručne vyrobený originál. Motív závisí od vlastného vkusu i celkového zariadenia miestnosti, treba sa pohrať aj s farbami. Konkrétny motív krajinky na zásuvkách našej skrinky evokuje pokojnú, harmonickú atmosféru. Na maľovanie sa odporúča použiť špeciálne vodou riediteľné francúzske akrylové farby a povrch napokon prelakovať jednou či dvoma vrstvami kvalitného laku, ktorý zabezpečí stálofarebnosť a dlhšiu životnosť dekorácie. Navyše sa skrinka môže potom lepšie udržiavať bez akejkoľvek ujmy. Najlepšie je poutierať ju vlhkou handričkou.

Komu je vlastný zmysel pre dokonalosť imidžu, vylepší aj dno zásuviek umiestnením farebného papiera alebo kúska tapety. Napríklad s potlačou romantických kvetov, ako v tomto prípade, ale rovnako príjemne pôsobia aj pásiky, bodky a iné jemné vzory. Ich výber treba vždy podriadiť charakteru vonkajšej kresby.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.everystockphoto.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada