15.06.2023 19:26

Zlodejom pomáhajú aj sociálne siete

Domácnosť – Bezpečnosť a poistenie

 

Vlamači sú prefíkaní, netreba ich určite podceňovať. Majú svoje finty, ako nájsť ľudí, ktorí nebudú nejaký čas na adrese svojho trvalého bydliska. Napríklad kvôli zahraničnej dovolenke, z ktorej nie jednoduché sa okamžite vrátiť.

 

Kým si zlodeji naložia do ruksaku svoju výbavičku, ktorou otvoria aj na prvý pohľad nedobytné dvere, najprv si vytipujú vhodných adeptov na vlámanie. V posledných rokoch im pomáha bohatá komunikácia cez sociálne siete, kde na seba mnohí takmer všetko prezradia. Aj to, kam a na ako dlho sa chystajú stráviť dva týždne zaslúženého relaxu. A niekedy stačí aj odkaz na Facebooku alebo Twitteri, že budú pár dní mimo svojho bydliska. Akých ďalších ľahkovážnych rozhodnutí sa majitelia nehnuteľností dopúšťajú?

 

  • nechajú otvorené okno
  • kľúčiky od bytu dávajú pod rohožku alebo do kvetináča pre vchodovými dverami
  • ponúkajú kľúče od auta zaparkovaného pred domom ako na tácni, pretože ich majú položené na botníku alebo zavesené v predsieni, prípadne „schované“ v nočnom stolíku
  • ukladajú všetky cennosti a peniaze najčastejšie na ľahko čitateľné miesta, ku ktorým patrí už spomínaný nočný stolík, priestor pod matracom a chladnička

 

Poznámka: Radšej sa nespoliehajme na susedov, že ochránia náš majetok. Podľa štatistiky si mnohí ľudia nič nevšimnú. A ak aj áno, tak mnohí nechcú mať žiadne opletačky, preto sa radšej hrajú na pštrosa - nič nevideli, nič nepočuli.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada