01.12.2017 17:35

S časopisom 50+ pohodovejšia zima

Aktuality

 

Aktuálne vydanie lifestylového časopisu 50+ prináša množstvo zimných tém, vyberú si ženy i muži. Nesie sa ako v duchu sviatkov tejto sezóny, tak výsostne zimnej atmosféry.

Ako vždy, priestor patrí aj zaujímavým osobnostiam. Tentoraz je to známa módna návrhárka Lýdia Eckhardt, ktorá prezradí svoj recept na pekné Vianoce i na spokojný život. Na výnimočné predstavenie z rokov sedemdesiatych si môžete zaspomínať s tvorcami a protagonistami slovenského muzikálu Cyrano z predmestia, ktorý si v tomto roku pripomína 40. rokov od premiéry.

Potešia i dobré rady k zimnej údržbe auta alebo kde zohnať opravára, ak sa niečo doma pokazí. Odborník poskytne pár dobrých tipov, ako archivovať dôležité informácie, videá a staré fotografie s využitým moderných médií.

Zima, to je aj pohoda domova, ktorý by mal žiariť, znieť i voňať. No zároveň je aj synonymom zdravotných problémov, ktoré spôsobuje prechod z vykúreného prostredia, napríklad obchodných centier, do vymrznutého exteriéru a naopak. Zdravotné riziká predstavuje aj prejedanie počas sviatkov, najmä v prípade, diabetikov, celiatikov a žlčnikárov. A užitočné sú aj odporúčania, ako zahnať bolesť zubov či pálenie záhy, a tiež ako bez úrazu prežiť zimné športy.

Časopis predstaví aj alternatívy na najnovšie spoločenské hry, keď sa počas sviatkov stretne celá rodina, a ponúka zamyslenie o e-knihe a jej mieste v našom živote . Ste skutočne dobrí starí rodičia? Dozviete sa niečo o princípoch komunikácie a vzťahu s vnúčatami. Aj to, aké zvieratko ako živý vianočný darček zvoliť.

Ženy potešia tipy na šité sviatočné dekorácie i poviedka o žene, ktorá svoje recepty najprv snívala, inšpirovaná príbehom známej slovenskej autorky kuchárskych kníh Márie Hájkovej.

Varenie je témou hneď niekoľkých dvojstrán. Dozviete sa viac o cvikli i o zimných zdrojov vitamínov a tiež, prečo sú Vianoce práve makové, medové a orechové alebo akými jedlami a nápojmi sa najlepšie zahriať. Podľa časopisu si môžete urobiť vianočné oblátky i domácu kolekciu na stromček a pripraviť zabíjačkové špeciality aj v panelákovej kuchyni.

Určite padnú dobre aj domáce rady – najmä, ako upratať operatívne byt pred sviatkami či postarať sa o okolie domu počas zasneženej zimy. Nájdu sa aj tipy na údržbu rukavíc a pletených čiapok. K zaujímavým patrí informácia o rizikách vášnivého nakupovania, ktoré môže napokon skončiť závislosťou na nakupovaní ako psychiatrickou diagnózou. Nechýbajú ani informácie z oblasti domácej kozmetiky. Mimochodom, viete vybrať ten správny vianočný stromček a rozlíšiť, ktoré izbové rastliny vám škodia či naopak prospievajú?

 

redakcia Doma a Rada

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada