13.02.2017 11:00

Žiadna obyčajná gumička

Domácnosť - Upratovanie a údržba

 

Je to vec fantázie. Nachádzať nové riešenia na využitie bežných pomôcok a predmetov v domácnosti môže každý. Ako v prípade obyčajnej gumičky.

  • Môžeme ňou utesniť otvor na igelitovom vrecku alebo uväzniť vlasy zapletené do vrkoču.
  • V prípade, že si pri práci s listinami často sliníme prst, po chvíli to môže byť dosť nepríjemné. Ukazovák si ušetríme, ak ho omotáme gumičku, ktorá uľahčí frekventovaný kontakt s papierom. Ale zľahka, aby v prste mala šancu prúdiť krv.
  • Ak máme malé deti, skrinky dočasne "uzamkneme" , keď uchytky dvierok spojíme gumičkami, aby sa deti nedostali k nebezpečným predmetom.
  • Nie všetky autá sú vybavené viacúčelovými tienidlami. Ak na ne navlečieme pár gumiečiek, ľahko do nich môžeme zasúvať účtenky alebo mapu.
  • Uplatní sa aj ako záložka do knihy. Stačí ak väčšiu gumičku navlečieme okolo obalu a vrstvy stránok v mieste, kde sme práve skončili čítať a knihu zavrieme. Gumička bude držať aj pri páde a nevyšmykne sa ako papierová záložka.
  • Pomoc pre menej šikovných, pre malé deti a pre starších ľudí so zhoršenou motorikou. Aby sa pohár nevyšmykol z rúk, stačí naň navliecť niekoľko gumičiek.  
  • Drobné vylepšenie pre domácich majstrov, ktorí natierajú plot a hnevá ich, že farba po otretí štetca na okraji plechovky steká do žliabku. Ak väčšiu gumičku po výške navlečieme na plechovku s farbou tak, aby prechádzala stredom, štetec môžeme otierať o gumičku a farba stečie priamo do plechovky.
  • Gumička si nájde uplatnenie aj v kuchyni. Skúsme navliecť dve gumičky na oba koncoch dosky na krájanie. Už nebude mať šancu pri porciovaní mäsa lietať zo strany na stranu a na kuchynskej linke bude pevne sedieť. Samozrejme, že pri umývaní gumičky zvlečieme a neskôr ich môžeme zase umiestniť. Týmto jednoduchým trikom si pomáhajú aj profesionálni kuchári.
  • A jedna väčšia gumička nám zachráni guláš alebo iné tekuté jedlo, ktoré chceme odniesť mame alebo na chalupu. Pokrievku k hrncu pripevníme tak, že gumičku položíme na vrch pokrievky a dva konce prevlečieme popod uchá hrnca. Takto improvizovaná pomôcka pridržiava pokrievku úplne napevno a jedlo sa nevyleje.    

                                                                  

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freedigitalphotos.net

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada