14.12.2017 07:42

Ženská oslava pred príchodom bábätka

Mamina – Som tehotná

 

Narodenie malého človiečika je v živote ženy obrovská udalosť sprevádzaná neskutočnou radosťou, ale aj očakávaním. Oteckovia zväčša idú zapiť nového potomka so svojimi priateľmi. Ale čo budúce mamičky, ktoré v tehotenstve na bujarú oslavu ani len nepomyslia?

Aj tie môžu príchod svojho dieťatka osláviť. A to skutočne kreatívnym spôsobom. Práve vtedy je totiž čas na tzv. „baby shower“ teda párty pre budúcu mamičku. Aj keď s týmto zvykom začali Američanky, dnes už sú takéto oslavy trendom aj v iných krajinách a čoraz väčšej popularite sa tešia aj u nás. Ak chcete pre svoju kamarátku alebo rodinnú príbuznú v očakávaní pripraviť nezabudnuteľný tehotenský zážitok, pohrajte sa so svojimi kreatívnymi nápadmi a jednoznačne jej zorganizujte takúto párty. Nie je to nič zložité a budúca mamička na tento deň nezabudne.

 

Čerstvá spŕška darčekov

V posledných rokoch zažívajú práve takéto mamičkovské párty veľký boom. Niet divu! Deväť mesiacov sladkého očakávania si treba poriadne užiť. Aj z toho dôvodu vznikol pojem baby shower alebo po našom „detská sprcha“. Tento preklad však určite neberte doslovne, ale skôr metaforicky. Jedná sa totižto o čisto ženskú oslavu, na ktorej kamarátky či rodinné príbuzné budúcu mamičku doslova zasypú kôpkou užitočných rád a darčekov pre ratolesť. Z poverčivosti sa baby shower organizuje najčastejšie v 8. mesiaci. Je to tak preto, že aj keď sa príchod bábätka nezadržateľne blíži, mamička ešte nie je príliš unavená, a preto sa môže dobre zabaviť.

Ako pripraviť „baby shower“?

Usporiadateľom takejto párty je niekto z priateľov alebo rodiny budúcej mamičky. A hoci ide o „dámsku“ párty, môžu sa na ňu pozvať aj muži. Myslite však na to, že zdravý chlap by takéto množstvo rozhovorov o deťoch, dupačkách, papkaní či plienkach asi neprežil. Na druhej strane, deti sú tu viac než vítané. Dôležitou súčasťou baby shower je občerstvenie. Je samozrejmosťou, že zo solidarity ku tehotnej žene sa popíjajú výlučne nealkoholické nápoje. Trefou do čierneho sú v tomto prípade rôzne limonády alebo nealko varianty mojita či margherity. Čo sa týka jedla, na týchto stretnutiach sú preferované skôr jednohubky pred klasickým jedlom na tanieri. Aj v tomto prípade však môžete popustiť uzdu svojej fantázii a na stôl prepašovať detskú tematiku, napríklad vo forme mini pizze alebo mini sendvičov. Hlavným programom takejto párty je už spomínané klebetenie o typických mamičkovských veciach asi každého druhu. Aj ten však môžete spestriť rôznymi hrami. Obľúbené je hádanie príchutí detských výživ, tipovanie obvodu bruška budúcej mamičky či trénovanie prebaľovania bábätka na bábike.

Bez darčeka ani na krok

Veľmi dôležitou súčasťou oslavy je darček. Aby však budúcej mamičke nezamŕzal úsmev už pri desiatom cumlíku a piatych dupačkách, pozvaným sa zvyčajne posiela zoznam potrebných vecí, z ktorých si každý hosť vyberie, čo kúpi. Jednou z možností je aj to, že všetci hostia sa zložia na jeden veľký dar ako napríklad kočík či autosedačku. Obzvlášť potešujúce však bývajú aj originálne osobné darčeky ako bonus, ktoré na zozname nefigurujú.

Mamičke určite urobí radosť aj praktický balíček hygienických potrieb pre bábätko.Môžete doň zabaliť plienky, vlhčené utierky, mydlá, krémy, peny do kúpeľa, šampóny, oleje, gély či telové mlieka privátnej značky K-Classic baby, ktoré nájdete exkluzívne v Kauflande. Dokonca z týchto výrobkov môžete pripraviť plienkovú tortu, pyramídu či iné kreatívne zostavy darčekov. Na podobných balíčkoch je skvelé aj to, že je jedno, či mamička čaká chlapčeka alebo dievčatko. Tieto veci bude určite potrebovať v oboch prípadoch.

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada