17.08.2017 11:37

Zemiakové pohladenie

Zdravie a krása – Domáca kozmetika

 

Zemiaky nie sú iba zdravá potravina bohatá na sacharidy, bielkoviny, minerály a vitamíny B i C, ale aj vhodný prostriedok na skrášľovanie.

 

  • Charakter skladby zemiaka, ktorého súčasťou sú aj škroby a voda, posunul túto požívatinu aj do kategórie produktov na prípravu domácich kozmetických receptúr. Môže pomôcť pri problémoch s mastnou pleťou, ktoré trápi najmä mladých ľudí. Zemiak dokáže takúto pleť výborne čistiť a zároveň sťahovať póry, čím sa redukuje tvorba mazu. Použitie je jednoduché. Zemiak odšťavíme v odšťavovači alebo šťavu vytlačíme z nastrúhaného väčšieho zemiaka a potom si ňou umyjeme tvár, ktorú sme predtým zbavili mejkapu a líčidiel. Aplikovať šťavu môžeme aj pomocou vatových tampónov. Po asi 20 minútach si zvyšky zemiakovej šťavy treba zmyť teplou vodou.
  • V prípade, že sa na pokožke niektoré miesta zapálili alebo sú líca postihnuté akné, s nanášaním zemiakovej šťavy buďme radšej opatrní.
  • Ešte operatívnejšia je manipulácia s rozrezaným zemiakom, ktorým si pretrieme tvár. A alternatívou je zemiak nastrúhaný na tenké rezančeky, ktoré si aplikujeme na tvár ako vitamínovú masku.
  • Účinná je i domáca maska namiešaná s nastrúhaného nového zemiaka a pár lyžičiek bieleho jogurtu. Čistiacu a sťahujúcu masku po 10 minútach umyjeme a pleť natrieme vhodným krémom.

 

Poznámka:

Zemiaky môžeme použiť aj pri riešení problému popraskaných rúk. Z uvarených zemiakov, mlieka a pšeničnej múky si urobíme pastu, ktorú nanesieme na ruky a necháme pôsobiť 20 minút. Po dôkladnom zmytí zmesi si ruky treba natrieť polomastným krémom.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freedigitalphotos.net 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada