28.04.2012 19:56

Zavoňala bratislavská Flóra

Aktuality

 

Krása uvitá do kytíc a originálnych aranžmánov. K tomu množstvo odborníkov, ktorí rozumejú tichej reči kvetov a vedia tiež, čo rastlinky k svojmu životu potrebujú. To je Flóra Bratislava 2012, ktorá práve v týchto dňoch na svojom 33. ročníku víta tisíce návštevníkov. Niektorí sa prichádzajú len pokochať, mnohí si však odnesú sadeničky, nový kvetináč, vitamíny pre domáce rastlinky či užitočnú radu.

 

Vystavovatelia zo Slovenska, Nemecka,  Talianska, Česka, Maďarska, Poľska či Holandska ponúkajú v stánkoch kvety rezané i v črepníkoch, ale aj umelé. Známi floristi predstavili najnovšie trendy v aranžovaní kytíc a interiérových dekorácií, o ich invencii sa návštevníci môžu presvedčiť vďaka množstvu dekorácií a nápaditých aranžmánov, ktoré inšpirujú ako amatérskych pestovateľov interiérových kvetov, tak zanietených záhradkárov.

Súčasťou podujatia, ktoré organizuje spoločnosť Kulla, sú aj súťaže vo viazaní a v aranžovaní kvetov a množstvo zaujímavých prednášok pre laickú verejnosť. Zaujímavým prvkom akcie je čajovňa, ktorá má pre záujemcov prichystané čajové rituály a ochutnávky. Súčasťou tejto časti expozície sú aj dekorácie v japonskom štýle a prehliadka nádherných exemplárov školy bonsaj.

 

redakcia doma a Rada

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada