01.12.2021 12:04

Zaslúžme si Vianoce

Aktuality

 

Prinášame otvorený list prezidentky Aliancie NIE RAKOVINE Janky Pifflovej Špankovej všetkým tým šťastným, ktorí doteraz nemali skúsenosť s onkologickým ochorením. Predvianočný čas otvára srdcia aj témam, ktoré možno počas rýchleho celoročného tempa unikajú, vrátane informácií o problémoch onkologických pacientov. A dáva tak nám ostatným šancu pomôcť. Úprimne, nezištne, prajne, veď to všetko sú synonymá koncoročných sviatkov. Špeciálny deň nemusí byť jedinou príležitosťou, ešte nám do Vianoc ostáva pár týždňov.

Dobrý deň Vám prajeme z organizácie onkologických pacientov

NIE RAKOVINE!


#GivingTuesday je deň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro. Každoročne sa koná v utorok po Black Friday, ako reakcia na nákupný ošiaľ, ktorý je pre toto obdobie typický. V čase adventu tak môžeme uskutočniť dobrý skutok - darovať na dobročinnosť a pomôcť tým, čo to potrebujú.
Tento rok GivingTuesday pripadá na 30.novembra 2021.
Aj vďaka Vám dokážeme robiť viac osvety. Prosíme, buďte pri tom s nami!

Viete o tom, že pomáhame nielen onkologickým pacientom, ale aj zdravým po celom Slovensku?
Prinášame ľuďom život zachraňujúce informácie: každý rok vyrážame za Vami do slovenských miest so zážitkovou onkologickou prevenciou s  edukačnými pomôckami - nadrozmernou maketou pľúc, maketou ženskej hrude (simulátorom nácviku pravidelného samovyšetrovania prsníkov) a s nafukovacím obrím črevom,aby ste vedeli, kam ísť, čo robiť a čo  žiadať, skôr než niečo nebude v poriadku...  Po obvode obrovskej nafukovacej makety pľúc uvidíte reálne fotky a dôležité informácie o príčinách, vzniku, priebehu a dôsledkoch ochorení pľúc, vrátane COVID-19 i karcinómu. Na makete hrudníka si natrénujete správne samovyšetrovanie prsníkov s heslom "poznaj svoje prsia, zachrániš život". V nafukovacom hrubom čreve uvidíte príčiny a etapy vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka - a ako jej predísť.

O doterajších zastávkach v rámci NIE RAKOVINE TOUR sa dočítate na našom webe a sociálnych sieťach. Veríme, že sa v budúcom roku stretneme aj vo Vašom meste. Ľuďom prinášame život zachraňujúce informácie - naše edukátorky a edukátori odpovedajú na Vaše otázky, pretože pokiaľ ide o zdravie a život, nepoznáme žiadne tabu.

Pred pár dňami sme oslávili 5. narodeniny. Čo všetko sme za ten čas stihli? Pozrite si vo videu.

Prajeme Vám pevné zdravie, krásny pokojná advent a ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať.

S úctou
Jana Pifflová Španková
prezidentka Aliancie NIE RAKOVINE

P.S. Ak hľadáte pomoc v oblasti onkológie, navštívte stránku www.nierakovine.sk alebo nás kontaktujte na bezplatnej infolinke 0800 800 183. Už 5 rokov pomáhame vo chvíľach, ktoré sme prežili aj my. Pacient pacientovi rozumie najlepšie.

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada