19.10.2014 15:31

Zarámujte si svoje zážitky

Harmónia – Ideálny priestor

 

Každý človek chce mať svoju domácnosť čo najkrajšiu, to je ľudská prirodzenosť už od čias pravekých nástenných malieb. Na steny svojich bytov vešiame obrazy, zrkadlá, ale tiež rámčeky s fotkami. Aké trendy v tejto oblasti bytových doplnkov aktuálne vedú?

Svoju domácnosť si môžete zútulniť aj modernými multi rámami, z ktorých si v okamihu vytvoríme svoju vlastnú domácu galériu fotiek. Fotky našich detí i celej rodiny sú asi tou najkrajšou dekoráciou. Takýto originálny darček môžeme venovať aj známym alebo svojim rodičom a starým rodičom. Fotky zakomponované do krásnych fotorámikov potešia a rozhodne nikoho neurazia, zbytočne nezaberajú miesto a majú aj praktické využitie. Pútajú na seba pozornosť hneď, ako človek vstúpi do miestnosti.

Domáca výstava fotiek

Je to originálna výzdoba vášho bytu. Vďaka fotorámčekom budeme mať šťastné chvíle svojho života stále na pamäti. Či už ide o obľúbené fotky zo svadby, z oslavy narodenín a životného jubilea výročia alebo narodenia dieťaťa, nenechajte ich len tak ležať niekde v zásuvke, ale zavesme si ich na stenu. Každý rád spomína, spomienky v nás vyvolávajú pocity radosti a šťastia. Vystavme si ich preto na rôznych miestach - nad krbom, v spálni, v chodbe alebo v obývacej či detskej izbe. Zarámujme ich do krásnych rámov, ktoré sa dokonale hodia k zariadeniu našej izby. Podobné interiérové doplnky majú ešte jednu výhodu. Okrem toho, že dodajú miestnosti  príjemný vzhľad, v krátkom čase pomôžu predstaviť jednotlivých členov domácnosti. Keď príde návšteva a my ešte dokončujeme prípravu pohostenia, hostí môžeme "zabaviť" prehliadkou našej rodinnej galérie.

V obchodných domoch špecializovaných na bývanie nájdeme širokú škálu dekoratívnych foto rámčekov rôznej veľkosti, farby, materiálu či motívu. Inšpiráciu prináša aj široký sortiment obchodných domov kika a na www.kika.sk. Aké fotky zvolíme, či čiernobiele alebo farebné, a aké pre nich vyberieme miesto, je už len na nás. Rovnako ako výber farby rámčeka a počet povešaných fotiek v multi ráme. A ak fotografických spomienok máme celú hromadu, potom ich skombinujme i s ďalšími rámčekmi a vytvorte si celú jednu galerijnú stenu. Fotostenu môžeme doladiť aj vhodnými obrazmi, ktoré sú obrazovou informáciou o mieste, ktoré sme navštívili v rámci svojej rodinnej dovolenky. 

Dagmar Christovová, dizajnérka Kika Nábytok radí:

„Jedným z dôležitých aspektov pri výbere obrazu je to, aby obraz ladil k miestnosti, kde ho mienite zavesiť. Ak je vaša izba vybavená prevažne prírodnými materiálmi, zvoľte tiež drevený rám a napríklad motív krajiny a zvierat. Vyhnite sa abstraktným motívov a tiež kovovému rámu.

Ten sa viac hodí do interiéru, v ktorom máte kovové prvky už použité, napríklad u obývacej steny či konferenčného stolíka. Obraz môžete nechať aj bez rámu a použiť len paspartu alebo sklo. Motív obrazu by mal tiež ladiť s farbami, ktoré sú už v izbe zastúpené. Je dobré, keď sa obraz do bytu hodí aj tematicky. Nie je úplne ideálne dať si na chalupu obraz zátišia s americkými mrakodrapmi alebo parížskou Eiffelovkou. Ale ak máte váš mestský byt vybavený skôr modernejšie a nebojíte sa farieb, ba práve naopak, a chcete napríklad vašu obývačku trochu "rozsvietiť", bude sa tam obraz s motívom New Yorku, Paríža alebo Londýna vynímať skvele. Majte tiež na pamäti, že váš vlastný výber motívu o vás môže návštevám veľa prezradiť.“

 

FOTO: archív

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada