14.04.2021 13:13

Zaraďte pleťové rituály do svojej rutiny...

...stačí k tomu 5 minút denne

 

Počas života sa zoznámime s rôznymi spoločenskými rituálmi. Ten, ktorý dodržiavame všetci naprieč kultúrami, sa týka stravovania. Už len posadenie sa s druhým stravníkom k rovnakému stolu sa dá považovať za rituál. Rovnako, ako si každý deň doprajeme niečo na jedenie, aj naša pleť potrebuje výživu. Odvádza totiž obrovský kus práce a to takmer bez prestávky. Pleťová rutina by preto mala byť nevyhnutnou každodennou súčasťou, ráno aj večer.

Či už sa líčite alebo nie, pleť každej z nás potrebuje 2x denne pozornosť, ktorá zahŕňa dôkladné čistenie a následnú starostlivosť. Na pleti lipne počas celého dňa znečistený vzduch a prach, ktorý v kombinácii s kožným mazom zanáša póry. Zaraďte preto do svojej rutiny pleťový rituál, ktorý si môžete užívať ako posvätnú chvíľku, ktorú venujete sami sebe a predovšetkým svojej pleti.

NovAge Skinergise (20+) pre okamžité zdokonalenie pleti a redukciu prvých známok starnutia

1. časť rituálu – Dvojité odlíčenie

Na svoju tvár pozeráme každé ráno aj každý večer. Ako naša pleť vyzerá, je odrazom toho, ako sa o ňu staráme. Vrásky, ani ďalšie neduhy sa na nej nevytvoria cez noc a ak im chceme predchádzať, je nutné dodržiavať rituály. Pleť totiž veľmi dobre vníma náš životný štýl a všetko čo jej (ne)dávame sa nám (ne)vráti. Doprajte jej preto pár minút starostlivosti ráno aj večer a uvidíte, ako sa vám odmení. Dôležité je vedieť, aké produkty, kedy a v akom poradí používať a ako spolu navzájom pôsobia. Dodržiavaním kompletnej starostlivosti zaistíte, že vaša pleť bude správne vyčistená, hydratovaná a získa potrebnú starostlivosť. 

Základom je dočista odlíčená pleť. Časy, kedy sa stačilo odlíčiť obyčajným krémom či mydlom, sú preč. Cez deň je pleť zaťažovaná make-upom a cez noc sa na nej nahromadia nečistoty zo vzduchu, vankúša a starých kožných buniek. Preto je dôležité dbať na jej očistenie nielen večer, ale aj ráno. Správne by mal byť tento krok dvojfázový - pri prvom čistení siahnite po prostriedku na olejovej báze, v tom druhom siahnite po géle, ktorý pleť osvieži a zbaví ju posledných zvyškov nečistôt, bez toho, aby došlo k poškodeniu ochrannej bariéry pleti. Počas čistenia sa zároveň aktivuje krvný obeh, čo podporí jej rozjasnenie.

 

Produktový tip: Oriflame čistiaci olej a čistiaci gél

    

Vedeli ste, že čistiace prípravky na olejovej báze dôkladne odstraňujú všetky nečistoty, a to vrátane odolného make-upu? Čistiaci olej od Oriflame stačí aplikovať na suchú pleť, ľahko rozotrieť po celej tvári a premasírovať. Potom rozotrieť navlhčenými prstami, kým sa olej nepremení na bielu mliečnu emulziu a následne zmyť. Pre druhú fázu odličovania zvoľte inteligentný čistiaci gél, ktorý pleť jemne dočistí a zároveň sa postará o jej hydratáciu, tonizáciu a absorpciu séra pred aplikáciou hydratačných krémov.

 

2. časť rituálu - starostlivosť

Aplikácia očného krému

Oblasť okolo očí z rituálu nikdy nevynechávajte. Platí, že čím skôr sa jej začnete venovať, tým skôr si zaistíte mladistvý vzhľad aj v pokročilejšom veku. Koža v oblasti očí je veľmi jemná a vplyvom spomaľujúceho sa vzniku kolagénu stráca svoju pružnosť. V očnom okolí naviac nenájdeme póry, ktoré by pokožku prirodzene premasťovali. Majte na pamäti, že pri akejkoľvek manipulácii v tejto tvárovej oblasti by ste mali byť čo najviac šetrná, či už sa to týka odličovania maskary, alebo nanášania krému. 

NovAge Ecollagen (30+) pre okamžitú redukciu vrások až o 49 %

Aplikácia séra

Sérum povzbudzuje pleť, aby bola na pohľad aj dotyk plná sviežosti a vitality. Vďaka tomuto prostriedku sa jej dostane vysoko koncentrovaná dávka aktívnych látok, ktorá pomáha dokonalému vstrebávaniu krému, ktorých aplikácia nasleduje v ďalšom kroku.

 

Aplikácia krému

Existujú kombinované krémy, ktoré odporúčajú nanášanie ráno aj večer. Tým sa vyhnite. To, že sa krémy delia na denné a nočné má totiž svoj dôvod. Tie denné majú ľahkú textúru, čím sú aj vhodným podkladom pod make-up, zaisťujú pleti celodennú výživu, hydratujú a vďaka SPF faktoru ju aj chránia. Nočné krémy sú hutnejšie a neobsahujú SPF faktor ani rozjasňujúce látky, zato sú bohatšie na koncentráciu aktívnych látok, ktoré pleti dodajú extra výživu, zatiaľ čo spíte.

NovAge Ultimate Lift (40+) pre o 70 % väčšiu pružnosť pleti

Tip od Lussi:

"Do pleťového rituálu je dôležité 1-2x týždenne zaradiť jeden krok naviac, ktorým je exfoliácia. Vďaka peelingu sa pleť zbaví odumretých buniek a uvoľní zanesené póry. Do pleti sa tak z produktov dostane oveľa viac aktívnych látok. Zaraďte tento krok do vašej rutiny a uvidíte, že sa zlepší bunková obnova, rozjasnenie pleti, pigmentácia, vrásky, či problémy s rozšírenými pórmi," radí Lucia „Lussi“ Šenková, produktová manažérka a beauty školiteľka Oriflame. Viac na dozviete na priloženom videu.

 

Nepamätáte si postup? Konzistencia napovie

Pleťový rituál vykonáte správne, ak dodržíte jeho postup krok za krokom. Tento proces je veľmi dôležitý, ak chcete, aby vaša pokožka vyzerala v každom veku zdravo. Keďže nie je možné dodať pleti všetko, čo potrebuje v jednom produkte, musíme jej dopriať vhodnú kombináciu látok skrz rôzne produkty. A ak s rituálom len začínate, pamätajte na to, že po vyčistení je správne nanášanie produktov podľa konzistencie – od najredších po najhutnejšie. S týmto ťahákom sa nikdy nemôžete pomýliť.

NovAge Time Restore (50+) pre zlepšenie pružnosti a vyživenie pleti

Doprajte si 5 minút pleťového rituálu s 5 produktami NovAge

Keď sa spojí veda so silou prírody, býva to spravidla dobré znamenie. To platí aj pre kategóriu produktov NovAge, v ktorej nájdete výťažky z rastlinných kmeňových buniek, ktoré prirodzene bojujú proti procesu starnutia pleti. Každá žena sa chce pýšiť mladšou a zdravo vyzerajúcou pleťou bez ohľadu na vek. Kľúčom k tým najlepším výsledkom je nielen vhodná kombinácia produktov, ale tiež ich správna aplikácia. Vyberte si preto vhodnú radu priamo pre vás a zaraďte dôležité pleťové rituály do každodennej rutiny. Klinické testy potvrdzujú, že pri dodržiavaní kompletného rituálu dosiahnete najmenej 7x lepšie výsledky. A nezabúdajte - prvým krokom k úspechu je vždy dôkladne vyčistená pleť.

Všetky sady na dokonalú starostlivosť o pleť pre rôzne vekové kategórie nájdete na e-shope www.oriflame.sk

 

FOTO: www.goodfon.ru, archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada