09.04.2020 11:50

Zabezpečia ochranné štíty

Aktuality

 

Len nedávno bola otvorená nová detská ortopticko-pleoptická ambulancia na bratislavských Kramároch a druhá pomoc do Národného ústavu detských chorôb je už na ceste. Projekt Farebné nemocnice vyzbrojí detské nemocničné oddelenie ochrannými štítmi.

Nemocničné oddelenie Národného ústavu detských chorôb získa vďaka charitatívnemu projektu Oriflame Farebné nemocnice 1000 ochranných štítov. “V súvislosti s aktuálnou situáciou sme sa rozhodli venovať peniaze na nákup nevyhnutných zdravotníckych pomôcok pre detské nemocničné oddelenie na Kramároch,” povedala marketingová managerka Oriflame, Natália Ormandy. „Tento rok tak projekt pomáha už druhýkrát, v tomto prípade ide o naozaj bezodkladnú a nevyhnutnú pomoc.”

Financie pritom získava z výťažku z registračného poplatku pri prvom nákupe na www.oriflame.sk alebo cez Oriflame poradcov a poradkyne, tiež pri každom ďalšom nákupe na oriflame.sk a napokon aj štyrikrát ročne nákupom konkrétnych produktov z ponuky Oriflame. “Vďaka takto vyzbieraným peniazom sme schopní investovať 8 000 eur na nákup tisícky ochranných štítov pre nielen zdravotný personál, ale aj pre hospitalizované či všeobecne liečené deti,” povedala Natália Ormandy, ktorá zároveň vysvetlila, že i keď deti nie sú v prípade koronavírusu považované za rizikovú skupinu, nájdu sa medzi nimi ohrození pacienti. „Sú nimi napríklad detičky liečené na astmu, chronickí pacienti, onkologickí pacienti…”

1 000 ks ochranných štítov vyrobí občianske združenie Národného ústavu detských chorôb cez svoje občianske združenie. Vďaka nim budú zdravotníci v nemocnici účinnejšie chránení pred nákazou vírusom COVID-19. „Vážime si podporu, ktorú dostávame, najmä v týchto časoch. Ochranné pomôcky sú ten najcennejší artikel, pretože naši zdravotníci musia byť v práci. Našou prioritou je vytvoriť bezpečné pracovné prostredie, aby sme vedeli poskytovať plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť. Zároveň by sme chceli vyzvať všetkých ľudí, aby nariadenia brali vážne a aby naozaj, čo najmenej vychádzali do kolektívu. Len tak spoločne vieme zvíťaziť nad vírusom, ktorý nám všetkých zasiahol do životov,” povedal generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc..

Chceme sa touto cestou poďakovať všetkým, vďaka ktorým môžeme v rámci projektu Farebné nemocnice pomáhať, najmä v dnešných dňoch si uvedomujeme, ako veľmi je to dôležité,” povedala na záver Natália Ormandy.

Viac na www.oriflame.sk a www.nudch.eu.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada