09.03.2016 18:48

Vyzdobte si svoj balkón

Zelený domov - Pestujeme rastliny

 

Už vám chýba pohľad na pestré kvetiny či vôňa čerstvo vypestovaných paradajok na balkóne? Je čas pustiť jar do vášho domova! Pomôžu vám pri tom praktickí pomocníci, semená určené ihneď na výsev a skladné doplnky vhodné pre obmedzený priestor balkóna. Mnohí už robia revíziu balkóna či lodžie a venujú sa prípravným prácam pre pestovanie jarných kvetín či prvých vitamínov. A niekto s podobnou činnosťou nemá ešte žiadne skúsenosti. V takom prípade prídu vhod zaujímavé doplnky a pomôcky, ktoré túto aktivitu uľahčia.

Závesné vedierka na kvetiny

Ozdobte si svoj balkón farebnými kvetinami! Kovové vedierka sa dajú jednoducho pripevniť na balkónové zábradlie. Sú odolné proti UV žiareniu a poveternostným vplyvom, výška každého je cca 14 cm a priemer cca 15,5 cm. Balenie obsahuje dva kusy vedierok v žltom alebo pozinkovanom prevedení.

Vrecká na pestovanie rastlín             

Nemáte na balkóne dosť miesta? Zaveste si kvetiny na stenu. Vrecká je možné naplniť priamo zeminou a osivom alebo je možné do nich postaviť aj kvetináč s bylinkami.  Pomocou plastových ôk sa dajú jednoducho pripevniť na stenu alebo balkónové zábradlie. A vyzerá to veľmi efektne.

Vankúšik pod kolená                                    

Ak trávite veľa času v záhradke či na balkóne pri sadení a udržiavaní rastlín, vaše kolená sa vám asi nepoďakujú. Uľavte im a vyskúšajte si kľaknúť radšej na vankúšik, ktorý sa dá okrem práce využiť aj na sedenie na studenej tráve či balkóne Rozmery vankúšika sú približne 45 x 5 x 35 cm.

Guľky so semenami              

Semená jarných a divých kvetín sa vysádzajú od marca do začiatku septembra a kvitnú od júna do októbra. Sú vhodné na všetky stanovištia. Jedno vrecúško obsahuje desať guliek.

Súprava na pestovanie

Uprednostňujete bio produkty? Vypestujte si svoje vlastné paradajky či jahody. Vysadiť sa dajú vonku, ale aj vnútri. Balenie obsahuje kompletnú súpravu s jutovým vrecom na pestovanie, záhradníckym substrátom a semenami s výsevom od februára do apríla.

 

Poznámka:

Kolekciu „Vyzdobte si svoj balkón“ nájdete v obchodoch Tchibo od 14. marca a v e-shope www.tchibo.sk pre držiteľov TchiboCard bude dostupná už od 8. marca.

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada