16.12.2022 18:04

Vrecká plné zdravých dobrôt

Varenie – Správna výživa

 

To je sen všetkých osborníkov na výživu. Aby sme nenosili po vreckách čokoládové tyčinky, ale skôr oriešky. Alebo aby sa podobné chrumkavé pochutiny spolu so sušeným ovocím ocitli na tanieri aj počas sviatočných dní.

Deje sa tak v rodinách, kde pri zostavovaní skladby potravín a jedál domáca pani skutočne rozmýšľa. A vždy nenápadne podsunie zdravé maškrty na stôl aj počas sviatkov, keď je v komore až príliš hojne. Mnohí neodolajú, napokon veď aj chutia. A nechtiac tak urobia veľa pre svoje sviatočné zdravíčko. Pretože ...

... hrozienka sa pre obsah vlákniny postarajú o dobré trávenie a vďaka zostave vitamínov a minerálov pomáhajú zlepšovať činnosť mozgu i stav sliznice, pleti, srdca, krvi a obličiek. 

... vlašské orechy prispievajú k pevnosti svalov i kostí, tiež k dobrej funkčnosti nervového systému a sú dobrou prevenciou tvorby vrások, vysokého krvného tlaku i zápalových procesov typických pre reumatické ochorenia.

... jablkové štiepky ako redukovaná studnica zdravia, nenáročná na priestor, doslova scvrknuté zdravíčko, podporujú činnosť mozgu, ale i tráviaceho systému, preto chránia pred rakovinou hrubého čreva, a sú vhodné aj pre ľudí s citlivým žalúdkom i pre tých, ktorí sú ochotní zamaškrtiť si aj bez gumových medvedíkov a čokoládových bonbónov.

... sušené slivky zlepšujú nielen náladu, ale aj spevňujú kosti, pomáhajú ku kráse pokožke, vlasom i nechtom a garantujú pravidelné vyprázdňovanie, takže sa po sviatočnom prejedaní úspešne zbavíte toxických látok.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada