31.01.2020 13:45

Viete prestierať aj sviatočne?

Harmónia – Stolovanie a etiketa

 

Príležitostí na rodinné posedenie je dostatok. Narodeniny, výročie svadby, promócia... Nie každý rieši podobné stretnutie v reštaurácii, ale uprednostňuje skôr domáce prostredie. Kto však chce pohostiť rodinu či známych slávnostnou večerou pozostávajúcou z viacerých chodov, mal by si osvojiť základné princípy stolovania. Správne a s fantáziou pripravená tabuľa ešte podčiarkne chutné jedlo a kvalitné nápoje.

Stolovanie náročné na priestor

  • V prvom rade potrebujeme dostatočne veľký stôl, aby sme pre každého stolovníka poskytli priestor pre náročnejšie stolovanie, ktoré vyžaduje väčší počet tanierov, pohárov a príborov. Ako postupovať?
  • Do stredu položíme servírovací tanier s obrúskom, na ktorý budeme klásť taniere s jednotlivými chodmi – malý s predjedlom, hlboký s polievkou, plytký s hlavným jedlom a malý s dezertom.
  • Po oboch stranách taniera umiestnime najprv nôž a vidličku na hlavný chod, potom nasleduje lyžica na polievku vpravo a na záver príbor na rybu (menšia vidlička a špeciálny príborový nôž).
  • Nad servírovacím tanierom umiestnime dezertný príbor na syr. Alternatívou je menšia vidlička na šalát a lyžička na dezert, to závisí aj od charakteru pohostenia.
  • Naľavo nad servírovací tanier položíme tanierik s nožíkom na maslo a napravo zase poháre na biele a červené víno. Aj tie saľ môžu meniť, ak hostia preferujú napríklad pivo.

Neviete si rady s pohármi?

Občas vám možno robí problém naliať rôzne druhy nápojov do správnych pohárov. Skúste sa orientovať podľa našich obrázkov, ktoré zrozumiteľne popisujú, v akých pohároch servírujeme šampanské, brandy alebo likér.

Vhodné na aperitív
Keď popíjame počas hlavného jedla
Nápoje po obede či k večeri

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada