09.02.2018 11:19

Viete konzumovať kaviár?

Varenie – Rady z kuchyne

 

Kaviár určite nepatrí k potravinám, ktoré si dávame každý deň na raňajky. Je skôr pokrmom, ktorý dokáže zvýrazniť slávnostnú chvíľu, jej výnimočnosť. Napokon, jeho hodnotu vyjadruje aj úctyhodná trhová cena.

Hovorí sa, že pre jedinečnosť chute kaviáru ho netreba dopĺňať inými výraznými príchuťami. Preto si kaviár najlepšie vychutnáte na kúsku bieleho chleba alebo pečiva natretom vrstvou masla. Určite si ho nepokvapkajte citrónovou šťavou, ktorá jeho delikátnu chuť zabíja. Kaviár zvykne často dopĺňať v malých množstvách rôzne maškrty studenej kuchyne, chlebíčky, toasty, pečivo z lístkového cesta. Ale ak chcete byť originálni, osvojte si špecifický spôsob podávania Rusov, ktorí kaviár jedia s blinami, lievancami z pohánkovej múky, a so zakysanou smotanou. Vraj takto chutí skvostne. A ktoré druhy alkoholu sa k luxusnému pohosteniu s kaviárom hodia najlepšie? Môže to byť pohár kvalitného šampanského alebo dobre vychladená vodka.

Poznámka:

Kaviár sú vlastne vyčistené a správnou dávkou soli zakonzervované ikry z lososovitých druhov rýb, ale najmä z jesetera, ktorý sa pre znečistenie morského prostredia stáva stále viac nedostatkovým, čo ceny pravého čierneho kaviáru vyháňa do obrovských výšok – 4 až 6-tisíc eur za kilogram i viac. Rovnaké množstvo bielych ikier z albínskeho jesetera, ktorý sa loví v Kaspickom mori, stojí dokonca 8500 eur. Cenovo prístupnejší je nepravý kaviár z lososa, tuniaka, pstruha alebo tresky, ktorý máva červenú, oranžovú alebo žltú farbu. Kvalitný kaviár by mal byť pevný, s pružnými zrnami a bez zápachu, starší poznáte ľahko. Je slanší a kašovitejší.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada