14.11.2017 09:34

Viete, ako sa najlepšie postarať o novorodeniatko?

Mamina – Dieťa

 

Ako čerstvá mamička určite dôverne poznáte ten pocit, keď si svoje maličké bábätko konečne donesiete domov z pôrodnice, ste plná materinskej lásky a šťastia, no napriek preštudovaniu množstva informácií máte aj tak v hlave množstvo otázok. Na čo nezabudnúť? Čoho sa vyvarovať? A takto by sme mohli pokračovať. Kúpanie a prebaľovanie sa popri dojčení lúsknutím prsta zaradia medzi vaše najčastejšie denné činnosti. Tu však zoznam aktivít nekončí. Nie je toho málo, no ak na nič nezabudnete a o svoju malú ratolesť sa budete starať tak, ako sa na dobrú mamičku patrí, nemusíte sa ničoho báť. Poradíme vám, ako na to.

Prebaľovanie

Zdá sa to možno jednoduché: vymeníme plienku a vybavené. No táto aktivita si vyžaduje oveľa viac. Pozornosť venujte aj pokožke zadočka a okoliu genitálií. Poriadne ju očistite a nezabudnite ani na záhyby. Dobre urobíte vtedy, ak zadoček natriete vhodným krémom proti zapareninám. Starostlivosť o pokožku v plienkach, ale aj ochranu pred vlhkosťou a zaparením v tomto prípade pokojne nechajte na výživný krém proti zapareninám z dielne privátnej značky K-Classic baby. Táto značka okrem neho ponúka aj jemný a ošetrujúci olej, ktorý je rovnako vhodný. Po takomto rituáli samozrejme nasleduje výmena starej plienky za novú. Tu platí akési nepísané pravidlo, že novorodenec, ktorý má dostatok tekutín, by mal denne spotrebovať asi 6 až 8 plienok. Dôležitý je však výber tej správnej. Aj v tomto prípade vám pomôžu tenké, prispôsobivé a extra jemné plienky K-Classic baby, ktoré vám zaručia, že všetka vlhkosť ostane zaručene uschovaná len vo vnútri plienky. A keď váš malý miláčik vyrastie, nebudete musieť hľadať iné. Táto značka ponúka všetky potrebné veľkosti.

 

Kúpanie

Veľa mamičiek si myslí, že dieťatko je potrebné kúpať každý deň. Určite to však nerobte, jemnú pokožku by ste mohli poškodiť a príliš vysušiť. Stačí, ak svojho drobčeka okúpete každý druhý deň, najlepšie v mierne teplej vode. Dbať by ste mali na celé telíčko, no v prvom rade sa sústreďte na všetky jeho záhyby a oblasti podpazušia, krku či slabín. Čistota v týchto častiach je totižto alfou a omegou každého kúpacieho rituálu. Budete sa možno diviť, no dôležitý je aj výber uteráku. Dajte pozor na to, aby bol z jemného mäkkého materiálu, pokožku vysušte len jeho prikladaním a zabudnite na trenie či šúchanie. Predídete tak zbytočnému podráždeniu a kožným problémom. Niekedy úplne postačí, ak telíčko umyjete len čistou vodou bez prípravkov a mydlo použijete raz, prípadne dvakrát za týždeň. Určite však nezaťažujte pokožku dieťaťa chemikáliami a použite prípravky, ktoré sú na tú jemnú novorodeneckú naozaj vhodné. Skvelou voľbou na šetrné očistenie je jemné mydlo K-Classic baby, ktoré v sebe skrýva len prospešné rastlinné oleje. A čo vlásky? V tomto prípade vám pomôže šampón K-Classic baby, ktorý je jemný a obzvlášť šetrný nielen k pokožke hlavy, ale aj k detským vláskom.

Cenné rady na záver:

  • Alergénnym potravinám, ako je čokoláda, orechy či citrusy, sa počas dojčenia nemusíte vyhýbať. Dieťa sa s nimi potrebuje stretnúť práve prostredníctvom materského mlieka. Prídete tak na to, ktoré potraviny mu nevyhovujú.
  • Časté kýchanie, ale aj štikútanie je pri novorodencoch bežné a nemusí znamenať problém.
  • Pri obliekaní bábätka dbajte na jednoduché pravidlo: vrstva ako u mamičky + ďalšia navyše.
  • Bežné je aj jemné grckanie pri dojčení. Vtedy dieťa položte do postieľky, no bez vankúša.
  • Novorodenca môžete pokojne polohovať na bruško. Vždy však len to aktívne a čulé, nie spiace!
  • Pri praní detského oblečenia nepoužívajte aviváž, mohla by poškodiť detskú pokožku.
  • Nastoľte dieťatku pravidelný denný režim a nebudete mať problémy s kŕmením ani spánkom.
  • Ak dodržíte tieto pravidlá a do starostlivosti pridáte poriadnu dávku materinskej lásky, starostlivosť o váš malý poklad bude viac než stopercentná. Vo všetkom ostatnom vám pomôže široký sortiment značky K-Classic baby, ktorý nájdete exkluzívne v Kauflande.

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada