06.12.2022 20:07

Vianočné ozdoby z recyklovaných textlií

Harmónia – Dekorácie

 

Možno aj vy robíte väčšie poriadky pred koncoročným sviatkami a chystáte sa vyradiť staršie šatstvo. Kým tak urobíte, zvážte, či by niektoré blúzky alebo tričká neboli vhodné na recykláciu a domáce tvorenie. V tomto prípade vianočné.

Rifľová inšpirácia

Páčia sa vám netradičné vianočné ozdoby na stromček alebo vetvičky čečiny? Skúste použiť zvyšky starých riflí alebo džínovej košele. Nie je to až tak zložité, k tejto práci nepotrebujete krajčírske skúsenosti, len ostré nožnice. A zásobiť sa treba aj požadovaným množstvom menších kruhov na vyšívanie, ktoré poslúžia ako netypický rám na textilnú dekoráciu. Kruh umiestnite na látku tak, že na vnútorný menší položíte o niečo väčší štvorec rifľoviny a na vrch navlečte vonkajší kruh. Pomocou skrutky látku medzi oboma napevno uväznite. Na všetky stranách ju ešte popotiahnite, aby bola časť v kruhu pekne napnutá. Potom opatrne obstrihajte rifľovinu, ktorá trčí mimo dreveného rámika. Napokon stačí na skrutku priviazať stužku pastelovej farby a na plochu pridať drobné dekorácie. K drevu sa pýta opäť drevo, drobné motívy nájdete v predajniach s galantériou alebo aj v domácich galantérnych zásobách. Hviezdičku alebo domček, ako to vidíte na obrázku, je ľahké prilepiť lepidlom na textílie.

Šance pre starý sveter

Určite máte u vás doma založené pulóvre či svetre, ktoré už vyšli z módy alebo majú vyťahané patenty, len je vám ľúto ich zaniesť do kontajnera. Dobré rozhodnutie. Pretože pleteniny sú veľmi vďačný materiál na manipuláciu a vzory pekne ukážu. Neverili by ste, ako efektne vyzerajú v drevenom vyšívacom rámiku zvyšky šedej vesty. Najmä ak ako ozdobu pridáte červené stužky a perlové koráliky.

Fantázii sa medze nekladú. O farebnosti atypických vianočných gúľ rozhodne ponuka vašich zásob. Prajeme vám veselé a pohodové vianočné tvorenie.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada