22.12.2016 16:51

Vianoce v starom štýle

Harmónia – Ideálny priestor

 

Staré, neraz zabudnuté štýly sa vracajú. Retro je dnes aktuálne v rôznej podobe. Starobylý imidž Vianoc je klasika, ktorá pripomína nielen ozdoby s historickou patinou, ale evokuje aj pocit pokojnej atmosféry, ktorá by mala byť pre čas vianočný príznačná.

V dnešnej hektickej dobe, keď sa k pohode sviatočných dní doslova preboxujeme cez množstvo pracovných povinností, hektických nákupov a stresujúceho transportu v preplnených uliciach, je len ťažko uveriť, že kedysi mali vianočné sviatky úplne iný charakter. My už len chytáme končeky spomienok, no navinúť celé klbko sa nie vždy podarí. A keď nie vlastných spomienok, aspoň ideálu, ktorý poznáme zo starých filmov.

Podobne starosvetský charakter si však môžeme vytvoriť aj teraz. Stačí pár správnych dekorácií. A najlepšou motiváciou je prítomnosť detí.

Čo tak práve pre ne skúsiť urobiť Vianoce s príchuťou časov minulých? Keď sa na stromček vešali drevené hračky alebo keramickí anjelici, keď sa spoločnými silami robila chalúpka z perníka, keď interiér zasvietil svetielkami sviečok a nie neónov, keď nechýbal betlehem...

.... a keď najkrajším darčekom nebol laptop, ale plyšový medvedík alebo snehová guľa. Štýl života bol prostejší, rovnako ľudské túžby, každý sa uspokojil sa aj s jedným darom od srdca, nikto nečakal záľahy balíčkov. Radosť bola o to spontánnejšia, podobne ako prežívanie Vianoc s akousi pietou. Vtedy bol i naozaj výnimočné.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada