13.12.2017 15:41

Vianoce sú sviatkami aj pre dobré skutky

Aktuality

 

Vianoce sú časom dávania a prijímania. Tento rok sa s darčekmi neobmedzujte len na najbližších a okruh obdarovaných rozšírte o pár hláv navyše. Nebojte sa ale žiadnych predvianočných stresov navyše. Práve naopak, navodia vám dobrý pocit.

Príležitosť sa vždy nájde

Určite máte v šatníku pyramídky zo svetrov a rolákov, ktoré naposledy uzreli svetlo sveta pekných pár rokov dozadu, prípadne si pamätajú ešte vaše vysokoškolské časy. Verte, že vám zbytočne zaberajú miesto v skrini. Radšej ich venujte niekomu, kto ich hodnotu naozaj ocení. Krízové centrá alebo detské domovy ich neraz príjmu s otvorenou náručou.

Alebo si vianočné dekorácie zaobstarajte od miestneho remeselníka na vianočných trhoch. Podporíte nielen lokálnych výrobcov a navyše vám na stromčeku nebudú visieť ozdoby ako v každej druhej domácnosti. Prípadne si vajíčka do vianočných medovníkov kúpte od tetušky na trhu. Ak budete chodiť s otvorenými očami, zistíte, že okolo vás je nespočetne veľa možností ako pomôcť alebo podporiť druhých.

Pomoc vedia oceniť

Na druhej strane sú medzi nami ľudia, ktorí sú odkázaní pomoc prijímať. Mamičky z Centra sociálnych služieb Náruč záchrany Senior & Junior si vďaka CCC môžu vyškrtnúť zo svojho zoznamu potrieb aspoň jednu finančne náročnejšiu položku – zimné topánky. Tak ako predchádzajúce roky sa im aj teraz naskytla príležitosť odniesť si z predajne nový pár topánok pre seba a svoje dieťa podľa vlastného výberu. Pragmatické matky ocenili vysokú kvalitu kožených topánočiek Lasocki. Deťom zase zažiarili očká pri otvorení mikulášskych balíčkov so sladkosťami a hračkami, ktoré pre nich z vlastného vrecka zaobstarali zamestnankyne CCC. Čas Vianoc je dobrou príležitosťou naučiť sa nezištne pomáhať druhým.

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada