26.11.2014 16:58

Veľké sny Hodiny deťom

Aktuality

 

Hodina deťom si za 15 rokov vybudovala status charitatívnej kampane, ktorá oslovuje celú spoločnosť a vďaka empatii a príspevkov ľudí, ale i veľkorysosti niektorých firiem dokáže uskutočňovať deťom ich sny. Najmä tým, ktorých osud nie je ľahký. Či už pre zlé sociálne podmienky, v ktorých žijú, alebo pre vážne ochorenie či telesné postihnutie.

 

Tento týždeň štartuje kampaň už 16. ročník Hodiny deťom. I tento rok si dáva za cieľ získať finančné prostriedky na podporu jedinečných a užitočných projektov pre deti zo všetkých regiónov Slovenska.

Zbierka v uliciach

Kampaň začína v piatok 28.novembra zbierkou v mestách a obciach na celom Slovensku, na ktorej sa bude podieľať takmer 1750 dobrovoľníkov z vyše 180 škôl, dobrovoľníckych organizácií, ale i mestských a obecných úradov. Ako týchto dobrovoľníkov identifikovať? Aby nemohlo dobré meno kampane Hodina deťom zneužité niektorými špekulantmi, boli vytvorené viaceré poznávacie symboly, o ktorých informovala správkyňa Nadácie pre deti Slovenska Dana Rušinová:

  • žltobiela pokladnička s motívom maskota je prelepená žltými a bielymi samolepkami s postavičkou HUGA
  • žlté samolepky sú doplnené aj o číslo aktuálneho roka
  • na každej pokladničke je štítok s číslom pokladničky, registrovým číslom zbierky a so špecifickým prvkom - hologramovou nálepkou s jedinečným identifikačným číslom
  • žlté stužky s visačkou Hodina deťom budú mať zavesené na krku dobrovoľníci, ktorí budú mať k dispozícii aj letáky tohtoročnej kampane spolu s odznakmi Huga

 

Filozofia kampane je zrozumiteľná

Od roku 1999 podporuje Nadácia pre deti Slovenska prostredníctvom Hodiny deťom aktivity pre zdravé i choré, talentované, sociálne slabé či hendikepované deti., prostredníctvom projektov v rodinách, školách, centrách voľného času, nízkoprahových kluboch, komunitách i v detských domovoch. A podpornými projektmi sa myslí aj na mladých ľudí opúšťajúcich detské domovy a dôležitých dospelých, ktorí majú na život a budúcnosť detí vo svojom okolí a v našej krajine zásadný vplyv, teda na rodičov, starých rodičov, učiteľov, vedúcich krúžkov, trénerov, ale aj aktívnych jednotlivcov v komunitách.

 

Pomohli už mnohým

Za 15 rokov podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom viac ako 1600 projektov v sume 4 645 544,23 eur. V minulom roku to bolo 38 projektov v sume viac ako 150-tisíc eur a priamy prínos z podporených aktivít malo viac ako 6 900 detí a mladých ľudí. Realizované projekty však majú ďalekosiahly dopad i na širšie komunity. "Fungujeme aj vďaka Hodiny deťom. Finančná pomoc je pre nás vzpruhou i prejavom dôvery", hovorí akademická sochárka Elena Kárová, ktorá sa prostredníctvom projektu Darujem ti tulipán usiluje o integráciu slabozrakých a nevidiacich detí. "Naše deti dokážu veľmi veľa, často ich obdivujú aj zdravé deti, ktoré s nami absolvujú výtvarné workshopy."  K jej najtalentovanejším zverencom patrí Veronika, ktorá napriek svojmu hendikepu modeluje krásne sošky a má úžasne vyvinutý absolútny hmat.

Nezabudnite, že...

... súčasťou kampane Hodina deťom je aj benefičná aukcia umenia, ktorá sa uskutoční 4. decembra v Bratislavskom vodárenskom múzeu. A ukončená bude tradičnou TV Show, ktorá bude odvysielaná 21.decembra vo večerných hodinách. Netradične ju bude možné v tomto roku zažiť aj na Hlavnom námestí v Bratislave. Tam sa budú uzatvárať bláznivé stávky so známymi osobnosťami. Do jednej zo stávok sa budú môcť zapojiť i návštevníci vianočných trhov.

 

Ako možno podporiť 16. ročník Hodiny deťom?

  • zaslaním prázdnej SMS na číslo 800 a darovaním hodinovej mzdy  v hodnote 4 eurá až do 31. júla 2015
  • darovaním ľubovoľného finančného príspevku do pokladničiek dobrovoľníkov počas verejnej zbierky v uliciach počas 28. novembra 2014
  • zaslaním prázdnej SMS na číslo 800 alebo zavolaním na pevnú linku 14 222 v nedeľu 21. decembra počas TV show Hodina deťom
  • zriadením  trvalého alebo jednorazového bankového príkazu alebo prostredníctvom on-line formulára na www.nds.sk

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

—————

Späť


Diskuaisa k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada