08.04.2017 11:08

Veľká noc prírodne

Harmónia – Dekorácie

 

Aj keď jarné sviatky sa nesú s obľubou v pestrých farbách, nádherne vyzerajú aj tie farebne skromnejšie. Najčastejšie siahajú domáci po červenej, zelenej a žltej, iní zase preferujú pastelové nežné odtiene. No krásne a Veľkej noci z hľadiska tradícií sú najbližšie skôr prírodné imidže. Navyše tieto prosté aranžmány lepšie zapadnú aj do súčasných interiérových moderných trendov.

Ako základ môžu byť obyčajné nedekorované vajcia. Stačí ich uvariť natvrdo a škrupinku pretrieť kožou zo slaninky, aby sa pekne leskli. Potom už potrebujeme iba pár prírodných prvkov. Môže to byť rovnako prútený košíček ako kôpka slamy, ale aj bavlnené dekorácie z režného plátna, drevené doplnky a jarné kvietky. Príťažlivo pôsobia aj jednoducho pomaľované vajcia motívmi v hnedých odtieňoch alebo kraslice zdobené madeirovou technikou. A ak sa niekomu chce, môže vajcia povariť vo vode spolu so šupkami z cibule, škrupina sa zafarbí na hnedočeveno a vajíčka budú pôsobiť prirodzene.

Ponúkame pár inšpirácií, podľa ktorých môžete vytvoriť doma počas Veľkej noci sviatočnú a pritom prirodzenú a vkusnú atmosféru.

 

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada