20.05.2017 14:56

Vďaka poisteniu pohodová dovolenka

Domácnosť – Bezpečnosť a poistenie

 

Najvyšší čas vybrať si dovolenku, ktorú si plánujeme takmer každý rok. Prečo nie, veď oddych od zamestnania si predsa zaslúži každý pracujúci človek. Ak nie pre blažený pocit, mal by tak urobiť už len kvôli svojmu povolaniu a zdraviu. Pretože dobré pracovné výkony môže podávať iba oddýchnutý, pokojný a koncentrovaný človek.

Každý z nás má v súčasnosti práce viac než dosť. Je to odraz tejto doby, ktorá núti mnohých pracovať dokonca aj cez víkendy. Očakávaný oddych tak neprichádza a to nie je naozaj nič dobré pre náš organizmus. Veď víkendy by sme v prvom rade mali venovať sami sebe, rodine, priateľom a našim záľubám. Po pravde, ani víkendový odpočinok nie je postačujúci. Preto by sme mali aspoň raz do roka odpočívať bez prestávky minimálne desať dní. Aj keď si takýto relax predstavuje každý inak. Niekomu stačí dva týždne strávené doma a na miestnom kúpalisku, druhí preferujú zájazd do exotickej krajiny. V takom prípade si treba pohodu zaistiť nielen obsahom batožiny, ale aj pocitom bezpečia.

S nepríjemnosťami nerátame, ale....

O kvalitnú dovolenku so všetkými službami sa nám postará cestovná kancelária alebo hotel. No aj to najkrajšie miesto môže byť plné nástrah a nepríjemností. Určite už nejeden dovolenkár zažil stratu cenných vecí či poškodenie cudzieho majetku. V takýchto prípadoch je vhodné sa poistiť. Ak sme však presvedčení, že nám sa niečo také stať nemôže, mali by sme spozornieť pri nasledujúcej informácii. Pretože „...poisťovne neustále zaznamenávajú veľký počet podobných udalostí, ktoré dovolenkárom dejú každoročne a to najmä počas leta. Už začiatkom júna, kedy sa letná dovolenková sezóna iba začína, evidovali zvýšený počet hlásení poistných udalostí súvisiacich s cestovaním,“ vraví Matej Kubinec zo spoločnosti AXA.

Rozhoduje aj štýl dovolenky

Ak teda nechceme ostať po krádeži v zahraničí absolútne bezradní, mali by sme siahnuť po vhodnom cestovnom poistení. Čo je však ešte dôležitejšie, je jeho správny výber. V prvom rade si treba zhodnotiť zámer vašej dovolenky. V poistení je totiž rozdiel, ak sa ideme slniť k moru, ako keď ideme na aktívnu dovolenku spojenú so štipkou adrenalínu. Podstatou voľby toho správneho cestovného poistenia je jeho samotné poistné krytie. Je dobré myslieť dopredu a odhadnúť, čo všetko by sa nám mohlo počas dní relaxu udiať. Následne si treba vybrať to správne poistenie a pripoistenie, aby cesta prebehla bez zbytočných stresov.

 

Poistenie na mieru

Či cestujeme pracovne alebo za odpočinkom, cestovné poistenie nám poskytne komplexnú ochranu pri našich púťach do zahraničia, ale i po Slovensku. Ponúka sa široká škála poistení:

  • poistenie liečebných nákladov
  • úrazové poistenie
  • poistenie zodpovednosti za škodu
  • poistenie batožiny
  • poistenie omeškania batožiny
  • poistenie oneskorenia letu
  • poistenie nevyužitej dovolenky
  • poistenie predčasného návratu
  • poistenie asistenčných služieb
  • poistenie právnej asistencie

Ďalej si môžeme pripoistiť aj stratu batožiny s vyšším limitom či športové vybavenia a ďalšie osobné veci ako mobilný telefón, počítač a pod. A aby bola naša príprava na dlho očakávanú a plánovanú dovolenku čo najjednoduchšia, cestovné poistenie si môžete uzatvoriť aj online. Vyhnete sa zbytočným výdajom za zdravotnú starostlivosť v zahraničí a užijeme si oddych plnými dúškami.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freedigitalphotos.net

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu