25.01.2016 14:14

Vďaka Oriflame hýria farbami

Aktuality

 

Nie je nič krajšie ako iskričky v očiach detí a úsmev na ich tváričkách. Spoločnosť Oriflame Slovensko zútulňuje oddelenia pre detských pacientov už od roku 2003 v rámci charitatívneho projektu „Farebné nemocnice“. Za tento čas sa značke prírodnej švédskej kozmetiky podarilo odovzdať vynovené priestory už v deviatich nemocniciach v rôznych častiach Slovenska. Tento týždeň k nim pribudla jubilejná desiata nemocnica.

Detskí pacienti, ktorí ležia na Detskej otorinolaryngologickej (ORL) klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave, majú dôvod na radosť. Spoločnosť Oriflame Slovensko v rámci svojho charitatívneho projektu priniesla farby na toto oddelenie a vďaka finančnej pomoci vo výške 16 245 eur skrášlila tak miesta, kde sa deti zotavujú z choroby. Ide v poradí už o desiatu nemocnicu na Slovensku, ktorej Oriflame pomohol zrekonštruovať priestory pre detských pacientov. Na oddelení pribudol nový nábytok a na stenách farebné maľby maskotov z dielne akademického maliara Victora Csibu, kvety a iné dekorácie.

 

Musíme si pomáhať

„Deti sú naša budúcnosť, a preto je našou povinnosťou im pomôcť vtedy, keď to najviac potrebujú. Choroba urobila z detí malých pacientov, ktorí musia veľa času stráviť v nemocnici ďaleko od svojej rodiny. Preto sa snažíme tieto priestory zútulniť, aby sa tu cítili aspoň trochu ako doma,“ povedala generálna riaditeľka Oriflame Slovensko Zuzana Machová.

Tvárou projektu je už piaty rok slovenská tenistka Daniela Hantuchová, ktorej slovo charita v žiadnom prípade nie je cudzia. Jej vlastná nadácia totiž pomáha HIV pozitívnym sirotám v Kambodži, aby mali všetko, čo pre dôstojný život potrebujú. „Som veľmi rada, že už piaty rok môžem byť súčasťou krásneho charitatívneho projektu Oriflame Slovakia Farebné nemocnice,“ povedala na margo projektu Daniela.

 

Pre malých pacientov

Detská ORL klinika v Bratislave je jedinou svojho druhu na Slovensku. Ide o špecializované zariadenie, ktoré sa zameriava na diagnostiku a liečbu horných a dolných dýchacích orgánov, hltana, pažeráka a slinných žliaz, poruchami dýchania v spánku u detí, poruchami sluchu a ďalšími detskými chorobami tohto druhu. Pacientmi tejto kliniky sú deti rôznych vekových kategórií od narodenia až po dovŕšenie 19. roka života. V roku 2015 tu bolo hospitalizovaných 1 821 malých a mladých pacientov a v ambulanciách bolo ošetrených až 19 876 detí. „Sme vďační spoločnosti Oriflame za to, že priniesla farby do smutných priestorov nášho oddelenia. Nový nábytok sme už potrebovali ako soľ. Projekt si pochvaľuje personál, rodičia a v neposlednom rade malí pacienti, ktorí tu trávia najviac času zo všetkých,“ povedala prednostka kliniky MUDr. Irina Šebová.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada