22.08.2022 14:42

Vaflovače v profesionálnej gastronómii

Varenie – Príprava jedál

 

Vafle sa už roky tešia neustálej a neustálej popularite - môžu sa podávať sladké, ale aj v suchej verzii. Ich výroba je rýchla a jednoduchá a používa sa na to gastronomický vaflovač.

Jeho možnosti sa neobmedzujú len na tradičné vafle, takže si mal nájsť svoje čestné miesto nielen v zariadeniach špecializujúcich sa na tieto charakteristické vafle, ale aj v cukrárňach a kaviarňach a dokonca aj v elegantných reštauráciách. Ktorý model vafle je najlepšie vybrať a na čo si dávať pozor, aby ste splnili svoje očakávania?

 

Druhy gastronomických vaflovačov

Vaflovače pre gastronómiu sa medzi sebou líšia veľkosťou, tvarom a počtom vykurovacích dosiek. Máme jednoduché vaflovače a dvojité vaflovače od rôznych výrovcov, čo vám umožní vybrať zariadenie prispôsobené potrebám a špecifikám každej prevádzky. V oboch variantoch nájdeme zariadenia, ktoré umožňujú pečenie vaflí v rôznych tvaroch a veľkostiach. Niektoré modely výrobcov dvojitých vaflí ponúkajú dva rôzne vzory vykurovacích dosiek a možnosť ich nezávislého vykurovania. K dispozícii sú tiež špecializované zariadenia na pečenie, napr. zmrzlinové oblátky, šišky, chrumkavé sendviče, tradičné palacinky alebo špecifický typ vaflí, ako sú belgické vafle, nazývané aj bruselské vafle, vafle v tvare zmrzliny na špajdle alebo bagety. Takto môžete ponúknuť našim zákazníkom niečo nevídané a vzácne. Vaflovače môžu byť tiež použité na pečenie vaflí na Valentína,Vianoce a iné špeciálne príležitosti.

Na čo si dávať pozor pri výbere vaflovača

Výber výrobcu vaflí sa zdá byť jednoduchý a bezproblémový, ale stojí za to venovať pozornosť niekoľkým dôležitým prvkom, ktoré majú rozhodujúci vplyv na jeho funkčnosť. Profesionálny vaflovač by mal mať vhodné osvedčenia, ktoré umožnia zariadeniu prísť do styku s potravinami, byť vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a vybavený termostatom s bezstupňovou reguláciou teploty, ergonomickými, neohrievacími rukoväťami a automatickým spínačom chrániacim pred prehriatím.

Najdôležitejšou súčasťou výrobcu vaflí je vykurovacia doska, takže stojí za to sa na ňu pozrieť pozorne a podrobnejšie. Priemyselný vaflovač by mal mať pevnú, hliníkovú, liatinovú alebo teflónovú vykurovaciu dosku pokrytú špeciálnym povlakom, ktorý eliminuje lepenie cesta. Pri častom používaní keramický alebo teflónový povlak funguje veľmi dobre, ale treba mať na pamäti, že ak dôjde k poškriabaniu alebo poškodeniu druhého typu povlaku, zariadenie by sa už nemalo používať. Dôležitý je aj výkon zariadenia. V prípade gastronomických zariadení by sa mal líšiť v rozmedzí 1500-2200 wattov. Stojí za to pripomenúť jedno pravidlo - čím vyšší je výkon zariadenia, tým rýchlejšie je pripravený na prácu. Ak máte obmedzený priestor v kuchynskom priestore a nie je možné stlačiť iné vybavenie, existuje riešenie - stačí si vybrať vertikálny model.

 

FOTO: www.unsplash.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada