19.11.2017 19:30

V zime pozor na detskú pokožku

Mamina - Dieťa

 

Zimné obdobia s teplotou na nule či dokonca hlboko pod bodom mrazu sú pre tých najmenších často krát poriadnou nástrahou. Ani to však nepredstavuje problém, s ktorým by sa nedalo popasovať. Na čo by ste si mali ako správna mamička dávať pozor? Zvýšenú dávku pozornosti treba venovať nielen charakteru oblečenia, ale aj starostlivosti o jemnú detskú pokožku. Pripravte svoj malý poklad na zimné obdobie tak, aby dokázal čeliť všetkým neželaným faktorom vonkajšieho prostredia. Prezradíme vám, čomu by ste mali v zime najviac sústrediť.

Pozor na bublinky a čľapkanie

Ochrana vašej ratolesti súvisí aj v týchto mesiacoch najmä so správnym ošetrovaním pokožky, a to predovšetkým pri kúpaní. Aj vás zvádzajú mínusové teploty na večerné čľapkanie v horúcej vode s bublinkami? Tohto nápadu sa určite vzdajte. Nadmerne teplá voda totiž pokožku príliš vysušuje. V zime by ste mali samotnú očistu svojho dieťatka obmedziť na približne 5 až 10 minút. Pri kúpaní v zime však navyše obmedzte aj používanie detskej kozmetiky s parfumami či dokonca alkoholom. Vyberajte radšej detské prípravky, ktoré budú k pokožke vášho drobčeka naozaj šetrné. Jemné mydlo obsahuje hneď niekoľko pokožke prospešných rastlinných olejov. Pokožku aj vlásky bez problémov dôkladne očistí jemný gél na umývanie, ktorý obsahuje harmančekový výťažok, panthenol, ale aj pšeničný proteín.

 

Problémom sú opäť aj zapareniny

Mysleli ste si, že po horúcich letných mesiacoch už nebudete musieť bojovať s nepríjemnými zapareninami? Opak je pravdou aj vzhľadom na to, že bábätko má v zime na sebe oblečených niekoľko vrstiev oblečenia. Dokáže sa tak pod nimi veľmi rýchlo spotiť, čo môže viesť práve k plienkovej dermatitíde. Určite by ste ju nemali brať na ľahkú váhu a v oblastiach plienky dbajte na zvýšenú starostlivosť aj v tomto období. Ak je plienka vlhká, vymeňte ju hneď, ako to je možné a dávajte pozor aj na to, aby tá nová bola pre vášho nezbedníka nielen pohodlná, ale aj priedušná. V prípade, že bábätko prebaľujete v teple domova, nebojte sa ho nechať chvíľku aj na vzduchu a bez plienočky. Výbornou voľbou sú detské plienky K-Classic baby vo všetkých veľkostiach, ktoré citlivú detskú pokožku nedráždia, sú jemné, prispôsobivé, tenké a udrží sa v nich všetka vlhkosť. Používať by ste mali určite aj vhodný krém, najlepšie určený práve na boj aj prevenciu proti zapareninám s obsahom veľmi nápomocného oxidu zinočnatého, ale aj panthenolu či nechtíka lekárskeho. Pred jeho samotným použitím však nikdy nezabudnite pokožku poriadne vysušiť. Rada na záver: na púdre v zime zabudnite.

Nedovoľte, aby pokožka vášho dieťaťa trpela

Pokožka malých detí je mimoriadne tenká a veľmi citlivo reaguje nielen na slnko v lete, ale aj na chlad v zime. Vplýva na ňu hneď niekoľko faktorov: prekúrený a suchý vzduch vo vnútri, mrazivé teploty a štipľavý vietor vonku, ale aj neustále vyzliekanie či obliekanie v priebehu dňa. Pýtate sa, čo môžete v tomto prípade pre ochranu pokožky svojho miláčika urobiť? Najdôležitejšia je jednoznačne prevencia. Pokožku nezabúdajte pravidelne natierať krémami, ktoré sú určené na citlivú pokožku. Výborným pomocníkom môže byť napríklad aj výživný jemný krém s obsahom včelieho vosku a olivového či jojobového oleja. Použiť ho môžete nielen na tvár, ale aj celé telíčko. V oblasti plienok vám v zimnom období môže okrem neho pomôcť aj jemný ošetrujúci olej, ktorý okrem týchto prísad obsahuje aj vitamín E a výťažok z harmančeka.

Nemusíte sa trápiť s výberom rôznych výrobkov. Objavte spolu s nami celý rad detského sortimentu privátnej značky K-Classic baby, ktorú nájdete exkluzívne v Kauflande. Starostlivo vyberané látky, ktoré tieto produkty obsahujú, vám v otázke starostlivosti o tých najmenších pomôžu.

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada