17.05.2012 10:59

Úspešný Deň narcisov

Aktuality

 

Už 16-krát vyšli mladí dobrovoľníci v apríli do ulíc, aby zaklopali na srdcia obyvateľov všetkých miest a cielenou zbierkou upozornili na vážny zdravotný problém, na rakovinu. Aktuálne sú už známe aj výsledky akcie Dňa narcisov.

 

V tomto roku sa podarilo vyzbierať 1 005 159 eur, čo je celková suma po zrátaní príspevkov do pokladničiek v teréne, mobilnej zbierky s účasťou troch operátorov a priamych príspevkov na účet Dňa narcisov. Najviac – štvrť milióna eur sa už tradične vyzbieralo v bratislavskom kraji, len v samotnej Bratislave až 200 tisíc eur. Ďalšími v poradí boli trnavský a trenčiansky kraj, ale v empatii a ochote pomôcť nezaostali ani ostatné slovenské kraje.

 

Liga proti rakovine prostriedkami z verejnej zbierky už tradične financuje prevenciu a osvetu laickej verejnosti o tomto ochorení, podporu klinických a výskumných programov v oblasti rakoviny a projekty pre onkologických pacientov a ich rodiny. Patria k nim tábory pre malých pacientov, ubytovacie zariadenia pre rodičov chorých detí, psychosociálna podpora v regiónoch, rekondičné pobyty pre pacientky hlavne po operácii prsníka i relaxačné týždňovky na načerpanie síl po ukončení liečby, ktoré sa organizujú už teraz od mája.

 

redakcia Doma a Rada

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada