25.11.2019 14:51

Tisíc a jedna noc s Arabom

Aktuality

 

Renáta Názlerová je autorka nejedného úspešného románu. Na pulty kníhkupectiev prichádza jej ďalšia knižná novinka Tisíc a jedna noc s Arabom, ktorá rozpráva pútavý príbeh o láske slovenskej ženy odohrávajúci sa najmä v arabskom svete. Ten je pre autorku neustálou inšpiráciou, jeho krajiny ju dlhodobo lákajú a rada ich navštevuje.

V jej najnovšom románe Tisíc a jedna noc s Arabom sa presvedčíte, že skomplikovať si život je veľmi jednoduché. Hlavnú hrdinku však rozhodne netreba odsudzovať. Pretože čo sa stalo jej, pokojne sa môže stať aj vám. Už cez najbližšiu dovolenku. Kniha vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri. Odporúčaná maloobchodná cena: 12,90 EUR Viac na www.fortunalibri.sk.

Talkshow o knihe viedol rozhlasový moderátor Martin Chynoranský, autorka Renáta Názlerová mu úspešne kontrovala, a sympatickým krstným otcom bol knihy herec a hudobník Milo Kráľ.

Tisíc a jedna noc s Arabom

Sofia je žena ako mnohé iné. Má manžela, dve dospelé deti, no šťastná nie je. Žije stereotypne, bez lásky, bez dobrodružstva, bez sily čokoľvek vo svojom živote zmeniť. Osud má však pre ňu prichystanú inú cestu. Ocitne sa v arabskej krajine, kde dôjde k teroristickému útoku. Táto udalosť spustí lavínu diania a jej doterajšia existencia sa otrasie v základoch.

Nielen preto, že sa zamiluje do muža, s ktorým akýkoľvek vzťah nemá perspektívu. Ale aj preto, že je to moslim, ktorého názory na lásku a na život nastavia nekompromisné zrkadlo jej vlastnému srdcu a rozumu. Ako sa s touto skúsenosťou vysporiada? Rozhodne sa pre život v cudzine? Alebo urobí poriadok so svojím nepodareným manželom a s nevďačnými deťmi?

Kniha bola pokrstená vodou z Tuniska. Okrem toho, že autorka navštevuje arabské krajiny veľmi rada, tekutý živel bol zvolený aj symbolicky. Voda je ako láska: silná, osviežujúca a životne dôležitá. Ak človek nemá v živote lásku, cíti sa ako na púšti bez vody.

O autorke: PhDr. Renáta Názlerová vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Dlhé roky pôsobila ako redaktorka a šéfredaktorka, v súčasnosti sa venuje publicistike. Spolupracuje s televíziou JOJ ako scenáristka a herečka (Súdna sieň, Ochrancovia) a niekoľko rokov moderovala talkshow Supermama. Pôsobí tiež ako mediátorka, venuje sa koučingu a firemnému vzdelávaniu. Ako lektorka vedie predovšetkým kurzy zamerané na komunikáciu, medziľudské vzťahy a sebamotiváciu. Tisíc a jedna noc s Arabom je jej šiesta kniha. Je autorkou trilógie Návodov (Návod na obsluhu lásky, Návod na obsluhu dieťaťa a Návod na obsluhu šéfa), kriminálky Vražda Eleny P. a mimoriadne úspešného románu Tučibomba, no a čo? Renáta Názlerová je šťastne vydatá, hrdou mamou syna Matěja a jej veľkou vášňou je cestovanie.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada