20.12.2017 17:34

Tipy na vianočné osvetlenie

Harmónia – Ideálny priestor

 

Zime vo Švédsku nechýba plná hrejivého osvetlenia. V tomto ročnom období je predsa v severskej krajine poriadna tma! Sviečok preto nie je nikdy dosť. Ale občas je dobré vymyslieť aj niečo originálnejšie. Tu je zopár zaujímavých nápadov, ktoré môžete vyskúšať. Uplatnia sa uplatnia rovnako dobre kdekoľvek na svete v čase, keď sa skracujú dni.

Nudná stena so skrinkami ožije

Nenáročné a trochu rustikálne vlastnoručne vyrobené riešenie, ktoré ozvláštni každý priestor. Iba priviažte rôzne dlhé stuhy k LED lampášom STRÅLA a zaveste ich na vešiak (ideálny je biely drôt). Jednoduché, však?

S pietou i v pohode

Zmeňte svoj pohľad na sviečky na baterky. Vytvorte dva kruhy, jeden o niečo väčší ako druhý. Zaveste sviečky na kovové prstence a hotový luster upevnite na podperu. Tento originálny luster s industriálnym vzhľadom možno trochu evokuje aj atmosféru osvetlenia v kostole, čo však nie je vôbec problém. Práve naopak - polnočná kresťanská omša k Vianociam predsa patrí.

  

Zimná krajinka ako z rozprávky

Toto je veľmi super nápad, ktorý chytí za srdce aj vaše deti. Občas im treba vymyslieť aj zmysluplnejšiu aktivitu než je počítačová hra. Vystrihnite zimnú krajinku z bieleho papiera (náročnosť a veľkosť si zvoľte sami), oviňte ju okolo vázy a upevnite lepiacou páskou. Nalejte do vázy vodu a pridajte plávajúcu sviečku a prostú, ale efektnú svetelnú dekoráciu máte hotovú.

  

Les namiesto vianočného stromčeka

Nie každý rok má človek náladu stavať a zdobiť veľký vianočný stromček. To ale neznamená, že nechce mať doma trocha vianočnej atmosféry. Vytvorte vianočnú scénu na polici pomocou kvetináča ÄGGPLANTA. Papierové stromčeky a trocha machu vytvoria malú zimnú krajinku v ktorejkoľvek miestnosti.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: Ikea

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada