21.11.2021 15:57

Tipy na adventný kalendár

Harmónia – Dekorácie

 

Rýchle riešenia, také sa nám občas naozaj zídu. Blížiaci sa advent pripomína aj nepovinnú úlohu. Adventný kalendár môžeme vyriešiť profesionálnym čokoládovým z obchodu. Ale väčšiu radosť urobíme svojim deťom, ak ho pripravíme vlastnoručne sami. Ponúkajú sa rôzne alternatívy a väčšinou môžeme rátať s domácimi zásobami.  

Možno sa v šatníku nájde skrinka z plastu, preglejky alebo tvrdeného papiera s malými šuplíkmi na galantérne drobnosti. Stačí, ak na predné steny každého nalepíme kúsky tapety alebo vzorového papiera na tvorivé detské aktivity a tiež nálepku s číslami od 1 do 24. Každá zásuvka bude obsahovať malé prekvapenie – bonbón, keksík, čokoládku, milý veršík alebo lízanku. Výhodou je, že sa dá použiť aj v nasledujúcich rokoch.

Kto si odkladá škatuľky z drobných darčekov, má vyhraté. Prípadne si ich môžeme vystrihnúť z tvrdého rôzne vzorovaného papiera a potom poskladať do tvaru škatuľky. Na internete nájdeme viaceré návody. Už len prilepiť čísla, naplniť ich prekvapeniami a zavesiť na konár z borovice.

Pekne ukážu aj obyčajné vrecká z hnedého papiera. Naplnené cukríkmi a inými darčekmi ich treba zatvoriť nálepkami s číslami a potom pomocou štipca na bielizeň nainštalovať na špagát v niekoľkých radoch.

Rovnako poslúžia aj stredne veľké obálky, na ktoré priamo napíšeme veľké číslice a môžeme ich ozdobiť motúzikmi, stužkami, gombíkmi, hviezdičkami alebo kresbičkami. Pri inštalácii sa dajú na spestrenie konečného estetického dojmu pridať aj rôzne sviatočné prvky, napríklad drevené vianočné ozdoby.

Ponúkajú sa aj textílie. Šikovná mama dokáže zo zvyškov plátna, bavlny či vrecoviny ušiť menšie taštičky s uchami a farebne výrazne očíslovať. Tiež riešenie na viacej rokov, nielen pre aktuálny advent.

Super rýchlym riešením sú rukavičky, veď po zásuvkách sa asi každému povaľujú solitéry, ktorým chýba druhý kus do páru. Zavesiť ich pomocou kolíčkov na motúz a ukryť prekvapenia nie je skutočne nič zložité.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada