06.12.2018 08:56

Tehotenstvo v obrazoch

Aktuality

 

Tehotenstvo je v živote ženy mimoriadne a nezabudnuteľné obdobie. Na náročnej deväťmesačnej ceste k vytúženému dieťatku jej ako užitočný sprievodca môže poslúžiť nevšedná knižná publikácia Tehotenstvo v obrazoch.

Okrem odborných informácii ponúka kniha aj unikátnu obrazovú dokumentáciu z ultrazvukových vyšetrení, ktorá zachytáva detailne jednotlivé etapy vývoja dieťaťa. Do publikácie prispeli svojimi skúsenosťami viacerí renomovaní slovenskí odborníci z oblasti gynekológie a pediatrie. Budúca mamička má možnosť sa dozvedieť, ako sa bábätko vyvíja a čo už dokáže, aké vyšetrenia ju čakajú, čo sa deje s jej telom a mnoho ďalších užitočných informácií o období pred a po pôrode.

Hlavného autora výnimočnej publikácie MUDr. Michala Holáňa vyspovedala pri jej krste moderátorka Bibiana Ondrejková.

Výnimočná kniha pre výnimočné obdobie

Tehotné ženy majú v súčasnosti vďaka modernej technike čoraz sofistikovanejšie možnosti presvedčiť sa, že všetko prebieha tak, ako má. Tehotenstvo v obrazoch obsahuje jedinečné ultrazvukové snímky, ktoré poskytol zo svojej praxe hlavný autor knihy MUDr. Michal Holáň. „Vďaka tomuto materiálu má budúca mamička úžasnú príležitosť kedykoľvek si pozrieť, ako v jednotlivých týždňoch tehotenstva dieťatko asi vyzerá, aké je veľké, ako môže mať uložené ruky či nohy, aké grimasy už dokáže urobiť,“ povedal na krste publikácie autor. „Dieťa je skutočný zázrak. Je tou najlepšou investíciou, akú môžete v živote urobiť.

Knihu dopĺňajú aj informácie o pôrode, šestonedelí a dojčení, o odporúčanej pohybovej aktivite, kozmetike a strave v tehotenstve, ako aj o starostlivosti o novorodenca. Publikáciu Tehotenstvo v obrazoch ocenia nielen tehotné ženy, ale aj študenti medicíny či začínajúci lekári. 

Pod týmto zaujímavým dielom sa okrem hlavného iniciátora knihy podpísali aj ďalší odborníci - MUDr. Ján Dlhopolček, MUDr. Monika Antošová, Jana Bočová, dipl. p. a., Bc. Hana Kolmanová a Mgr. Miroslava Bahová. Publikácia Tehotenstvo v obrazoch vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri (www.fortunalibri.sk).

Krstným rodičmi knihy boli herečka Monika Hilmerová a operný spevák Miroslav Dvorský, v podaní ktorého zaznela aj nádherná ária. Publikáciu pokrstili červenými srdiečkami, ktoré symbolizujú lásku rodiny, lásku rodiča a dieťaťa a zároveň aj profesiu hlavného autora, prenatálneho kardiológa.

MUDr. Michal Holáň...

... je významný slovenský lekár, v súčasnosti pracuje v prenatálnom centre ProCare vo funkcii primára. Súčasne pôsobí ako odborný garant polikliniky ProSanus - Centrál ProCare v Bratislave. Okrem LF UK v Bratislave študoval aj na Lekárskej fakulte vo Viedni odbor pediatrická kardiológia. Absolvoval mnohé kurzy a školenia v zahraničí a je členom viacerých profesijných spoločností. Dlhodobo  pôsobil ako odborný asistent ILF v rámci odboru pediatrickej kardiológie a v odbore gynekológie. Je zakladateľ a bol dlhoročným správcom Nadácie detského kardiocentra. Má bohatú prednáškovú a publikačnú činnosť na Slovensku i v zahraničí.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada