14.12.2016 22:47

Štedré Vianoce v CCC

Aktuality

 

Najkrajšie sviatky v roku môžeme spríjemniť nielen sebe a svojim najbližším, ale aj ľudom v núdzi. Nie každý má totiž to šťastie, aby ich strávil v radosti a hojnosti. Čo tak pridať Vianociam ďalší prívlastok – sviatky nezištnej pomoci?

Pomôcť môže každý

Podať pomocnú ruku môže takmer každý, o to viac v predvianočnom čase. Hádam každej z nás visí v skrini kúsok, ktorý si obliekla v skúšobnej kabínke prvý a posledný raz. Namiesto hromženia na preplnený šatník ho skúste poriadne pretriediť. Ak sa rozhodnete zbaviť pre vás nadbytočného oblečenia, odneste ho ľuďom, ktorým ešte poslúži.

Povaľujú sa vám na povale staré nepotrebné hračky alebo ich vaše ratolesti vymenili za novšie? Zbytočne vám zaberajú miesto a je lepšie sa s nimi rozlúčiť. Potešiť môžu napríklad vašich známych s deťmi alebo ich darujte škôlkam a detským domovom, ktoré často nemajú dostatok finančných prostriedkov. Rovnako je to s prečítanými knihami, ktoré vám zaprášené ležia na poličke. Možno to znie ako maličkosť, no rozhodne nie pre človeka, ktorý je nútený obracať každý cent. Možno aj vo vašom okolí je niekto, kto je odkázaný na pomoc druhých. Ak nepoznáte nikoho konkrétneho, skúste sa obrátiť na miestne neziskové organizácie a zariadenia či zbierky. Vašu pomocnú ruku zaiste ocenia.

 

Topánky by nemali byť luxus

Snáď všetky by sme svoju zbierku topánok najradšej dopĺňali a obmieňali podľa najnovších trendov. Niektoré majú to šťastie, iné si musia kúpu nového páru dobre zrátať a premyslieť. Najmä, ak neobúvajú len jeden pár nôh, ale hneď dva.

Tak ako minulý rok, aj teraz sa mamičkám z krízového centra Náruč záchrany naskytla príležitosť odniesť si z predajne CCC nový pár topánok pre seba a svoje dieťa podľa vlastného výberu. Pragmatické maminy ocenili vysokú kvalitu kožených topánočiek Lasocki, malé parádnice a fešáci boli nadšení zo širokej ponuky modelov s rozprávkovými motívmi.

„Cením si, že ide o topánky z kože. Sú kvalitnejšie a vydržia, takže ich môžeme nosiť aj na ďalší rok,“ hovorí mamička Veronika, ktorá žije v Náruči záchrany so svojím niekoľkomesačným synčekom. Prírodný materiál sa dobre prispôsobí tvaru detského chodidla a po pár krokoch pekne splynie s detskou nôžkou. Atribút kvality a pohodlnosti je dôležitý aj pre Michaelu, ktorá je v krízovom centre so svojimi dvomi deťmi už takmer tri roky. „Vyberali sme tak, aby sa deti v topánkach cítili pohodlne a bolo im v nich teplo,“ hovorí. Nielen silným značkám, ale aj obyčajným ľuďom by malo byť prirodzené pomáhať slabším. A to nielen v predvianočnom čase, ale po celý rok.

 

redakcia Doma a Rada

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada