01.11.2017 10:06

Sprievodca detskými chorobami

Mamina - Dieťa

 

Odreté koleno? Rozbitá brada? Prešli sme si tým v detstve takmer všetci. A aj keď sme dnes už rodičia vlastných detí a vieme, ako sa zachovať v bežných životných situáciách, pri horúčke, zvracaní či úpornom kašli našej ratolesti často prichádza neistota. Kedy to zvládneme sami a kedy už volať lekára? Odpovede poskytne knižná novinka Sprievodca detskými chorobami.

Kniha známej detskej lekárky MUDr. Moniky Antošovej je určená všetkým rodičom, ktorí chcú mať poruke kvalifikované informácie o ochoreniach a správnom postupe pri ich prvých príznakoch. Pediatrička sa pri jej zostavovaní opierala o bohaté skúsenosti z klinickej a ambulantnej praxe a zrozumiteľný text doplnila o užitočné tabuľky a grafy. Kniha vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri. Pred pár dňami ju v priestoroch predajne Martinus v Bratislave symbolicky detskými náplasťami pokrstili - spolu s autorkou aj Barbora Hazuchová z vydavateľstva Fortuna Libri a krstná mama knihy Iveta Malachovská.

 

Informovaný rodič, šťastné dieťa

Každý milujúci rodičia si uvedomuje, že deti sú to najcennejšie, čo má. Dbá, samozrejme, na ich správny vývoj, pohodu a zdravie. Preto je pochopiteľné, že každého dokáže vykoľajiť prerezávanie zúbkov, koliky u dojčiat či banálne nachladnutie a vždy si kladie otázky: „Postupujem správne, nespravil som niekde chybu, mám zavolať lekárovi...?“ Prvé cenné informácie môže poskytnúť pre každého zodpovedného rodiča cenná publikácia - kniha Sprievodca detskými chorobami. Pomôže správne ošetrovať choré dieťa a rozhodnúť sa, kedy je potrebné navštíviť lekára.

Kniha je rozdelená do prehľadných kapitol ako napríklad Problémy dojčenského veku, Infekčné ochorenia či Prvá pomoc, vďaka ktorým sa dá veľmi rýchlo nájsť potrebnú informáciu. Kniha Sprievodca detskými chorobami ponúka nielen riešenie a poradenstvo v prípade ochorení, ale aj rady prispievajúce k prevencii.

 

Autorka, MUDr. Monika Antošová, pôsobí ako pediatrička dlhé roky a je známou odborníčkou z médií a diskusných medicínskych relácií. Prehľad najčastejších detských chorôb s odborným výkladom a užitočnými radami zostavila nielen profesionálne z hľadiska medicíny, ale aj veľmi pedantne.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada