08.09.2013 20:31

Slovenskom rezonuje Život

Aktuality - čo nás zaujalo

 

Životný štýl v súlade s prírodou, ručná práca či tradičné remeslo, to sú témy, ktoré ako klasický vrkoč splietajú ľudí zapojených v zaujímavom Projekte Život. Miesto v ňom majú rovnako hudobné ako výtvarné talenty, liečitelia, pestovatelia biozeleniny a priaznivci prírodného či inak prirodzeného prístupu k veciam života.

 

Aj samotná myšlienka zoznamovať a spájať ľudí podobnej krvnej skupiny na koncertoch a iných podujatiach sa zrodila rovnako prirodzene. Oslovila pesničkárov a ich priaznivcov, ale i tvorcov krásnych vecičiek a milovníkov naturálneho umenia a remesla. A na jarmokoch sa ponúkajú rovnako konzumovateľné bio artefakty - voňavý chlebík, domáce koláče či bylinkové sirupy vlastnej výroby, ako aj informácia a inšpirácia prostredníctvom tvorivých dielní a workshopov. Sú to originálne stretnutia ľudí, ktorým nechýba zdravé vnímanie sveta cez umenie či zmysluplnú aktivitu. Môže to byť hra na fujare, zvládanie jógy či originálna háčkovaná taška, jednoducho všetko, čo ostatných poteší. A neostane len pri organizovaní „jarmokov na Drienku“, plánuje sa aj naplnenie ekologického prístupu k prostrediu. Splní ho čistenie slovenských lesov a zbieranie odpadkov po horách v rôznych prírodných lokalitách Slovenska.

 

Prečo to všetko, ....

.... vysvetľuje autor Projektu Život Mnk Fcbk: „Už dlhšie som uvažoval nad tým, že by bolo vhodné nejakou príjemnou, nenásilnou formou prepojiť individuálnych ľudí, drobné komunitky, ktoré niečo spája, čo majú podobné názory a uprednostňujú prirodzený životný štýl v súlade s prírodou. A tak sa jedného dňa zrodila myšlienka, ba priam až potreba vytvoriť niečo pozitívne, čo by oslovilo a stmelilo mnoho ľudí hľadajúcich v tomto svete "alternatívy". Priestor, kde by sa podobne zmýšľajúci ľudia mohli stretávať, spoznávať a vymieňať si rôzne informácie. A týmto priestorom je práve Projekt Život, ktorý ponúka možnosť dozvedieť sa (nielen) o príjemných a skvelých ľuďoch. O ľuďoch, ktorí si vážia ručnú prácu, majú radi zdravú stravu a rešpekt k prírode. O ľuďoch, ktorí podporujú klasické remeslá, preferujú stretnutia pod holým nebom, behajú bosí po lúkach či posedávajú a hrajú pri ohni. Projekt Život je priestor, ktorý podporuje domácich výrobcov, drobných remeselníkov, malé farmy, bio-obchody, ekologické či environmentálne projekty, organizuje rôzne workshopy a v podstate všetko, z čoho môže mať človek úprimnú radosť. Projekt, ktorý podporuje šikovných ľudí v ich tvorivosti, prezentuje ich výrobky, informuje o skvelých akciách, koncertoch, spoločenských udalostiach a mnohých iných zaujímavých veciach.“

 

 

Aj galéria na sociálnej sieti

Aj keď naturalistickému projektu pomáha moderné elektronické médium a internetová sociálna sieť, aj v tomto prípade účel svätí prostriedky. Internet poskytne základnú informáciu a motivuje na stretanie pod holým nebom a zároveň umožňuje predstaviť v galérii zaujímavých ľudí, ktorí si žitie sebe i okoliu vylepšili svojím talentom, šikovnosťou rúk či pozitívnou životnou filozofiou.

 

redakcia Doma a Rada

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada