10.02.2015 13:53

Skúsme to s lakom na nechty

Domácnosť – Upratovanie a údržba

 

Fantázii sa medze nekladú. Občas pri riešení drobných lapálií v domácnosti nachádzame pomocníkov v predmetoch, do ktorých by sme to nikdy nepovedali. Niekto náhodou použil fígeľ, aby odstránil problém a dobrá rada sa šíri ďalej. Viete napríklad, k čomu všetkému už ľudskú vynaliezavosť inšpiroval lak na nechty? Hoci si na tento kozmetický prípravok robia nárok najmä ženy a svoje vybrané značky a farebné odtiene si strážia ako oko v hlave, občas si tento výrobok na skrášľovanie zahrá aj v inom príbehu.

  • Farebným lakom si môžeme zvýrazniť či označiť miesta a hodnoty, ktoré používame častejšie. Napríklad malá červená bodka na odmerke nás hneď aj bez okuliarov na čítanie zorientuje pri 300 ml, teda pri množstve, ktoré potrebujeme často pri pečení. Rovnako si môžeme farebne zvýrazniť miesto polohy vodovodnej batérie, ktorá spustí teplú vodu tej správnej teploty. Či už v kúpeľni pri sprchovaní alebo v kuchyni pri umývaní riadu.
  • Ideálnym riešiteľom je bezfarebný lak. Môže zachrániť každú ženu, ktorá zažije menšiu nehodu s pančuchami. Aby sa očko nespúšťalo ďalej a neblamovalo majiteľku počas celej pracovnej doby, stačí jeho ďalšie putovanie po nohe zastaviť kvapkou laku.
  • A týmto sa jeho pôsobenie v módnom svete ženy nekončí. Môžeme ním pretrieť perleťové gombíky pred prišitím na blúzku, takto vydržia dlho lesklé. A vyrieši aj problém s kovovou bižutériou, ktorá vplyvom potu zvykne časom stmavnúť a farbiť pokožku i oblečenie. Zabránime tomu jednoducho – spodnú časť náhrdelníka alebo náramku nalakujeme. Pomocou laku sa môžeme zahrať na amatérskych zlatníkov a pripevniť ním kameň, ktorý vypadáva zo šperku.
  • Zíde sa aj v kuchyni, kde vlhkými rukami zvykneme chytať koreničky. Aby sa neznehodnotili nápisy, pre lepšiu orientáciu v zostave korenín a byliniek ich pretrime bezfarebným lakom.
  • Vlhko je nepriateľom kovu, preto lakom prejdeme po všetkých skrutkách na zrkadlách, poličkách či skrinkách v kúpelni, potom určite nezhrdzavejú. Z rovnakého dôvodu natrieme aj spodný okraj laku na vlasy a podobných obalov, ktoré zvykneme mať uložené na kúpeľňovej poličke.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freedigitalphotos.net

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada