04.10.2016 12:11

Silnejšia po každej stránke

Aktuality

 

Niečo čisto pre ženy. Projektom Silnejšia po každej stránke chcú Panta Rhei a AVON spoločne so zaujímavými a talentovanými spisovateľkami inšpirovať ženy, aby čítali knihy a aby sa nebáli hovoriť o svojich problémoch.

Domáce násilie je menej páchané na ženách vzdelaných, informovaných, sčítaných ako na tých, ktoré nevedia, čo sa deje, dokonca si ani neuvedomujú, že zažívajú niečo divné, nebezpečné a nezákonné. Každé literárne dielo, v ktorom ženy zdieľajú svoje myšlienky, životné príbehy a pocity podporuje čitateľky v ich vlastnom prežívaní reality a nároku na sebarealizáciu. Čítanie zvyšuje sebavedomie. Na besedách vo viacerých mestách Slovenska sa zúčastnia autorky, ktoré sa s publikom podelia o svoju radosť z tvorby, ale aj s tým, že aj v ich živote bola istá etapa, ktorá nebola práve jednoduchá.

 

Tváre projektu Silnejšia po každej stránke:

Andrea Coddington: „Máme jeden život, jedno telo, jedno srdce, ale každý deň šancu byť lepším a láskavejším človekom.“

Zuzana Haasová: „Aj mne vždy pomôže, keď viem, že ani v najťažšej chvíli nie som sama, minimálne spolupatrične. Vždy máme život ešte len pred sebou.“

Kristína Farkašová: „Pri čítaní vypnem a existujem v knihe, čo mi často dodáva aj odvahu žiť naspäť ten reálny život. Uniknúť do iného sveta a vrátiť sa múdrejšia, to je pre život veľmi užitočné.“

Timea Keresztényiová: „Keď čítame, sme veselší, smutnejší, pohnutejší, zrazu v sebe odkrývame toľko vecí, hovoríme o knihách, pátrame po informáciách, premýšľame, sme lepší, silnejší, tolerantnejší.“

Kde sa môžete stretnúť so spisovateľkami?

Besedy sa budú konať v priestoroch kníhkupectiev Panta Rhei v piatich slovenských mestách. Autorky budú hovoriť o svojej tvorbe, skúsenostiach i ako kniha a čítanie na ženy pozitívne vplýva. Na každej besede sa zúčastní aj Katarína Farkašová, riaditeľka Aliancie žien Slovenska, ktorá pomáha ženám v neľahkých životných situáciách už vyše dvadsať rokov. Spoločnosť AVON návštevníčky obdaruje svojimi produktami.

Mestá a dátumy besied:
  • Panta Rhei Poštová Bratislava 3. 10. 2016 o 17:30
  • Panta Rhei Aupark Košice 5. 10. 2016 o 17:30
  • Panta Rhei OC Mlyny Nitra 12. 10. 2016 o 17:30
  • Panta Rhei SC EUROPA Banská Bystrica 19. 10. 2016 o 17:30
  • Panta Rhei City Arena Trnava 26. 10. 2016 o 17:30

 

Čo hovoria partneri projektu

„Knihy nielen predávame, ale podporujeme najmä lásku k čítaniu. U detí, mužov, žien. Ak čítanie môže ženy inšpirovať k plneniu svojich snov, obohatiť ich svet o nový zážitok, ale aj nabudiť k tomu, aby sa vedeli postaviť za seba a svoje práva, stali sa silnejšími vo svojom svete a živote, podarilo sa nám naplniť naše poslanie,“ uviedol Lukáš Bonk, marketingový riaditeľ Panta Rhei.

„Poslaním AVONu je podporovať ženy byť tým, čím chcú byť a nie tým, čo sa od nich očakáva. Príbehmi skutočných žien inšpirovať ostatné ženy, aby uverili v svoju silu a schopnosti. Prostredníctvom projektu AVON proti domácemu násiliu chce AVON naďalej zlepšovať postavenie žien v spoločnosti a prispieť k zlepšeniu informovanosti o problematike domáceho násilia páchaného na ženách,“ dodáva Jana Pohorelská, PR Specialist AVON Slovensko.

 

Viac informácii o projekte nájdete na www.vdakaknihe.sk

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada