11.02.2017 16:10

Rýchla večera

Varenie – Príprava jedla

 

Máme pred výplatou alebo sme nestihli ísť do obchodu? Aj zo základných zásob v komore môžeme vykúzliť chutnú večeru alebo jednoduchý sladký dezert na chalupársky spôsob.

 

Potrebujeme veku, sendvič alebo väčšiu žemľu, ktorú si nakrájame na plátky. Každú omočíme v mlieku a natrieme džemom, ktorý máme práve po ruke. Potom vždy dva plátky spojíme džemovou stranou, ponoríme do rozšľahaných vajec, obalíme strúhankou a v rozohriatom oleji vypražíme dozlatista. Horúce vypražené plnené žemle posypeme práškovým cukrom a podávame ešte teplé.

Alternatívou pre milovníkov slaných pochúťok je vloženie plátku šunky a syra (výborný je napríklad oštiepok) medzi dva chlebíky alebo krajce sendviča. Tie spojené namočíme rovnako v rozšľahaných vajciach, no trochu osolených, i obalíme v strúhanke a napokon vypražíme. Konzumujeme teplé, mierne roztopený syr je vtedy najchutnejší.

A črtá sa i tretia možnosť. Do zvyšku rozšľahaného a osoleného vajca prisypeme trochu strúhanky a zmes vylejeme na panvicu s trochou rozohriateho oleja. Strúhankovú omeletu opečieme z oboch strán a potom ju na tanieri rozdelíme na dve polovice. Každú uložíme na krajec chlebíka (môže byť aj tmavý) a potrieme trochou horčice. Kto chce, môže si túto teplú večeru posypať pokrájanou cibuľkou a pažítkou.

 

redakcia Doma a Rada

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada