18.05.2020 08:41

Rýchla citrónová pomoc

Zdravie a krása – Keď lieči príroda

 

Citrón dokáže pomôcť ako v domácnosti, tak v kuchyni či kozmetike, ale nepopierateľné sú najmä jeho terapeutické účinky. Netreba hneď siahať po farmaceutických produktoch, niekedy stačí vybrať z chladničky citrón, ktorý vyrieši viaceré zdravotné ťažkosti.

  • Horúci citrónový nápoj vydezinfikuje hrdlo a hltan a pomôže zredukovať bolesti pri prehĺtaní.
  • Citrónová šťava má antibakteriálne účinky, môžeme ju preto používať na kloktanie pri bolestiach hrdla, zápaloch ďasien či liečbe aftov v ústach. Najlepšie je zmiešať ju v pomere 1:1 s teplou vodou.
  • Rovnako silný roztok vody a citrónovej šťavy je veľmi účinný v riešení akné. Citrónovým pleťovým tonikom si treba pravidelne umývať postihnuté časti pokožky, zaberá aj pri problémoch s oparom na ústach či pásovým oparom na trupe, pokožka však nesmie byť popraskaná. V prípade hnisavých rán a vriedkov vo vážnejšej forme akné sa môže použiť aj čistá citrónová šťava opatrne aplikovaná vatovým tampónom.
  • Citrónová šťava uvoľňuje močové kamene a bráni aj tvorbe nových. Pacient, ktorý má tento zdravotný problém, by mal asi 2 týždne vypiť denne 250 ml citrónovej šťavy.
  • Ak to na lyžovačke alebo zimnej turistike preženieme a uženieme si omrzlinu, treba si postihnuté miesto potrieť kúskom rozrezaného citrónu posypaného hrubou soľou. Samozrejme, že podobnú ľudovú medicínu si môžeme dovoliť iba v prípade začervenanej pokožky bez prasklín a raniek.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada