08.05.2017 14:53

Rozmaznávajme svoje nohy

Zdravie a krása – Starostlivosť o telo

 

Na sandále máme ešte chvíľu čas, ale počasie sa môže rýchlo rýchlo zmeniť a my sa preorientujeme na letný šatník. Preto je najvyšší čas venovať pozornosť aj vzhľadu našich chodidiel. Po mesiacoch chôdze v čižmách a v uzavretej športovej obuvi potrebujú naše nohy väčšiu starostlivosť.

Nohy sú ťažko pracujúca časť nášho tela, preto by malo byť samozrejmosťou ich rozmaznávať. Pravidelne si treba dopriať kúpeľ s voňavým rozmarínom a hrubú kožu na päte odstrániť pomocou kyseliny salicylovej. Na tento estetický úkon dostať množstvo účinných prípravkov a pomôcok, či už rôzne druhy pemzy, škrabiek a zmäkčovacích krémov a gélov. Nohy napokon natrime špeciálnym balzamom, ktorý pokožku upokojí.

 

TIPY:

  • Osviežujúci pre nohy je aj kúpeľ, do ktorého pridáme pár kvapiek levanduľového a vanilkového oleja a 4 lyžice plnotučného mlieka. Naše nohy by v ňom mali pobudnúť asi 15 minút.
  • Na odstránenie zhrubnutej kože skúsme prírodný peeling. Lyžicu kryštálového cukru a hrsť strúhaného kokosu zmiešame s 3 lyžicami olivového oleja a zmesou premasírujme celé chodidlá.

Nový imidž pre nechty

Na nechty na nohách si berieme na pomoc hrubšie pilníky, ako pred nalakovaním nanesieme základný žltkavo priesvitný vyrovnávajúci lak. Pri lakovaní si medzi prsty vložíme na uľahčenie tohto často akrobatického úkonu penové tampóniky. A potom už môžeme voliť tú správnu farbu najlepšie rýchlo schnúceho laku – či už odtieň modrej lagúny, exotických kvetov, blankytne modrej oblohy alebo pastelových farieb.

 

Čas pre šperky na nohy

Kto chce byť absolútne in, dopraje svojim nohám trblietavú luxusnú ozdobu. Úlohu splní napríklad retiazka na členok. A elegantné strieborné prstene umiestnené na prstoch sú  tiež stále trendy. Ale dovoliť si môžeme aj trblietavé prstienky s kamienkami.

Poznámka:

Chôdza v letných šľapkách, keď je naša pokožka blízko znečistenému prostrediu a často rozhorúčenému asfaltovému chodníku, si berie svoju daň. Práve v lete, keď by sme privítali dokonalý vzhľad chodidiel. nám suchá koža často praská a potom máme starosti s drobnými bolestivými rankami. Na suchú kožu platí dobré premastenie. Na pomoc si vezmime mastnejší krém. Hrubšiu vrstvu nanesieme na celé chodidlá, na ktoré si natiahneme bavlnené ponožky a takto vydržíme až do rána.  

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freedigitalphotos.net

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada