16.12.2019 10:40

Robia kúpeľne ako z katalógu

Domácnosť – Bezpečnosť a poistenie

 

Nie je majster ako majster. To si mohli overiť všetci tí, ktorí sa rozhodli pre zmeny svojho interiéru a hľadali odborníkov na realizáciu. Niektorí majitelia staršieho bytu či domu sa spoľahli na známeho živnostníka, iní siahli skôr po ponuke profesionálnych firiem na trhu. Jednou z nich je aj spoločnosť RENOVUM, s.r.o..

Mnohí to určite zažili. V snahe zvýšiť si štandard bývania rozhodli sa ušetrené financie investovať do rekonštrukcie celého či časti bytu, minimálne kúpeľne. Našli si remeselníkov či firmu a celý kolotoč sa začal. Dohodnúť termín, kúpiť sanitu, kachličky a ostatné prvky a pripraviť sa na niekoľkodňové utrpenie paralyzovanej domácnosti. Ani to však nebolo vždy zárukou spokojnosti z finálneho výsledku. Ako sa podobným sklamaniam vyhnúť?

 

Cení sa skúsenosť

Jedným z kritérií je aj história firmy, ktorá si ju píše už slušnú nádielku rokov. Ak oslavuje štvrťstoročie, o to lepšie. To je práve prípad firmy RENOVUM, ktorá ráta svoje začiatky od roku 1994. Najprv bola postavená na živnosti majiteľa a dnes i riaditeľa spoločnosti, ktorý v spolupráci s niekoľkými ďalšími remeselníkmi realizoval základné rekonštrukčné murársko-obkladačské práce v bratislavskom kraji a jeho okolí. „V rokoch 1997-1998 sa zmenila právna forma na spoločnosť s ručením obmedzeným. V týchto rokoch sme odovzdávali do rúk objednávateľa približne šestnásť kompletne zrekonštruovaných bytových kúpeľní alebo bytových jadier mesačne, na ktorých bola zastúpená odborne potrebná škála profesií  - vodoinštalatér, elektrotechnik i murár-obkladač,“ hovorí riaditeľ Peter Chudý. Postupom času sa rozširoval tím pracovníkov, taktiež celá spoločnosť a v rokoch 2000-2005 už odovzdávali v priemere dvadsaťšesť kompletných rekonštrukcií bytov mesačne. „Na tento výkon potrebujeme dostatočné kvalifikované zázemie. Disponujeme vlastnými odborníkmi v každej profesii - pre sadrokartónové systémy, plyno-kúrenie či vodoinštalačné práce, máme elektromontérov, maliarov – natieračov, murárov i špeciálne murárov – obkladačov,“ dodáva riaditeľ.

Prelomovým bol rok 2006, keď v spolupráci s väčšími spoločnosťami začala spoločnosť vykonávať kompletnú stavebnú činnosť a rozsiahlejšie realizácie.

Kľúčová je precíznosť

Perfekcionizmus je doménou skutočných odborníkov. Na tej si táto spoločnosť veľmi zakladá. Imidž rekonštruovaných priestorov určí samozrejme zákazník výberom jednotlivých komponentov, ale kvalitu realizácie garantuje firma. Vďaka poctivej práci fachmanov vyzerajú byty a kúpeľne skutočne ako z katalógu. Navyše urobené na kľúč vrátane búračských prác, likvidácie starých obkladov a odvozu sute, takže zákazník nemá žiadne starosti. Samozrejmosťou je odborná precíznosť v prípravných prácach elektro- a vodoinštalačných, ktoré sú základom dokonale funkčnej kúpeľne. Každý predsa vie, že v  starších zariadeniach hrozia aj pre únavu materiálu rôzne nehody s vodou či elektrinou, čo znižuje bezpečnosť obyvateľov bytu a čiastkové riešenia len zbytočne predražujú náklady na bývanie.

A dôslednosť je vlastná vedeniu i v oblasti prípravy, propagácie a administratívnych úkonov. Či už ide o prezentáciu s podrobnými informáciami o priebehu prác na webovej stránke, bezplatnú obhliadku a tvorbu finančnej kalkulácie celého projektu alebo charakter komunikácie dozorujúceho pracovníka s klientom počas prác aj po ich skončení.

Čo o stavebnej spoločnosti RENOVUM možno neviete:

  • za dobu existencie zrekonštruovali jej pracovníci viac ako 4000 bytov
  • pôsobí najmä v Bratislave, Žiline, Trenčíne, Považskej Bystrici a okolí
  • realizuje rekonštrukcie bytových jadier a kúpeľni i celých bytov, tiež výmenu elektroinštalácie
  • do jej portfólia patrí aj výstavba rodinných domov na kľúč

 

redakcia Doma a Rada: FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada