22.08.2017 12:37

Ratujeme unavené oči

Zdravie a krása – Keď lieči príroda

 

Pod vzhľad našich očí sa podpisuje nedostatok spánku alebo priveľa hodín strávených pri počítači. Vtedy pomôžu špeciálne kvapky na zmierňovanie príznakov unavených a podráždených očí. Existujú však aj prírodné finty, ktoré odstránia unavený imidž hornej časti tváre, trochu renovujú kvalitu videnia a oči rozjasnia.

  • Najrýchlejším záchranným kolesom sú chladivé obklady na viečka. Tejto úlohy sa zhostia  výborne tenké plátky surového zemiaka alebo kolieska šalátovej uhorky, ktorá obsahuje enzýmy pôsobiace protizápalovo.
  • Účinné sú aj obklady z kúskov vaty alebo gázy namočené do studeného mlieka alebo čierneho čaju, ktorý pomáha najmä začervenaných a páliacom viečkam.
  • Na zavreté viečka môžeme rovno položiť vrecúška z čaju, ktoré sme nechali po vylúhovaní vychladnúť.
  • Kúsky handričky si môžeme namočiť aj vo vychladnutom alebo i teplom bylinkovom odvare. Výborná na oči je očianka rostkovova (světlík lékařský), harmanček, fenikel a skorocel.
  • K osviežujúcim pomôckam patrí aj šokový kúpeľ pre našu tvár, po ktorom zabudneme na únavu očí. Do misky si nalejme studenú vodu , do ktorej ponorme so zavretými očami tvár a opakujeme to niekoľkokrát.
  • Problémy s unavenými a podráždenými očami odstraňuje aj masáž. Na pleť nanesme chladivý očný gél a krúživými očami si okolie očí premasírujme. Priamo po viečkach končekmi prstov len citlivo poklopkávajme. Pokožka sa prekrví a odstránia sa kŕče v jemných tkanivových vláknach, čo prináša pocit uvoľnenia. Dôležité je venovať sa masáži pravidelne, najlepšie každý deň. Veď celá procedúra trvá len 10 minút a jej účinky pocítime okamžite.

 

TIP

Keď si rdávame na unavené oči niektorý z obkladov , treba si dopriať 15 až 20-minutový celkový relax. Lepšie je túto procedúru absolvovať po ležiačky alebo v pohodlnom kresle.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada