02.10.2017 13:27

Psa alebo skôr mačku?

Zdravie a krása – Zvieratká doma

 

Možno sa práve chystáte zvýšiť počet členov rodiny o ďalšieho obyvateľa domácnosti. Jednoducho ste sa rozhodli dať u vás doma priestor živému tvorovi na štyroch labkách. No neviete sa rozhodnúť, či by to mala byť nejaká Micka alebo radšej Dunčo. Ak bojujete s podobnou dilemou, možno vám pomôže krátka charakteristika oboch druhov domácich miláčikov aj ich vplyvu na život človeka.

 

Čo pre vás spraví mačka?

  • prítulnosťou dokáže tlmiť mnohé zlé nálady, obavy a depresie
  • stará sa o to, aby ste mali pocit výnimočnej bytosti oproti ostatným príbuzným
  • pozitívne je jej nežné správanie, samotné pozorovanie mačky pri hre alebo driemaní dokáže človeka odreagovať, znižuje jeho krvný tlak a tep srdca
  • pokoj a vyžarujúca oddanosť sa prenáša aj na ľudí, štúdie ukázali, že prítomnosť jedného izbového tigra pôsobí často pokojnejšie, ako keď sa v miestnosti nachádzajú dôveryhodné osoby.

A čo špeciálne urobí pes?

  • denné venčenie pomáha jeho majiteľovi udržiavať fyzickú kondíciu, rozprúdi činnosť srdca i krvný tlak, a pohyb je navyše dobrý aj proti nadváhe
  • so zvieraťom treba ísť von aj v prípade zlého počasia, čo posilňuje imunitný systém
  • pes uľahčuje vytváranie kontaktov s ostatnými ľuďmi, odvádza od starostí a sprostredkúva pocit náklonnosti.

Na záver

Okrem toho, že každé zvieratko dokáže sprostredkovať emočné zážitky a stane sa najmä pre človeka žijúceho osamote tichým partnerom na rozhovor, sú predošlé konštatovania jasnou správou. Mačka je skôr pre pokojnejších ľudí, psík zase patrí k pánovi, ktorý je trochu dynamickejší.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada