17.03.2020 11:49

Prírodný lifting

Zdravie a krása – Domáca kozmetika

 

Ak si ako zrelá žena nachádzate stále viac vrások a inšpirovaná množstvom článkov v médiách začínate uvažovať o konzultácii s plastickým chirurgom, počkajte ešte s kategorickým operatívnym zásahom a skúste najprv prirodzené a neinvazívne metódy. Zdravšiu a mladistvejšie pôsobiacu pleť môžeme docieliť aj masážami a akupunktúrou a vyhneme sa možným jazvám alebo neprirodzenému vzhľadu po aplikácii botulotoxínu.

Cieľom podobných postupov je prekrvenie pokožky, zlepšenie krvného obehu a funkčnosti lymfatického systému a tiež prísun látok, ktorými sa pokožka lepšie bráni proti voľným radikálom. Tie vo veľkej miere poškodzujú bunky a podpisujú sa pod starnutie pleti.

 

Pomáhajú masáže

Jednoduchý lifting si môžeme poskytnúť aj sami. Na unavenú pleť, ktorá je náchylná k tvorbe vrások, sa vyzbrojíme trpezlivosťou a denne si bruškami prstov ľahkým klopaním vymasírujeme celú tvár a najmä problematické partie - okolie očí a úst, čelo i krk. Takto v spojivovom tkanive uvoľníme napätie a svaly časom nadobudnú lepšiu pružnosť, čo je najlepšia cesta, ako aspoň čiastočne vyhladiť vrásky. Je to však beh na dlhé trate, túto procedúru treba robiť dlhodobo. Lepšie výsledky dosiahneme, ak si kúpime účinný prípravok, ktorým pleti dodáme dôležité látky na jej osvieženie a zveľadenie. Natrieme si ho na tvár a jednoduchou masážou ho vklepeme do pokožky.

 

Účinná exotika

Môžeme však absolvovať aj profesionálnu masáž, po ktorej bude pleť pružnejšia. Najmä thajská masáž pomáha pokožku hydratovať, pretože sa pri nej používa olej lisovaný zo stromu moringa, ktorý obsahuje vysoké percento antioxidantov. Vďaka špeciálnym pohybom masérky sa zlepšuje činnosť lymfatického systém. Pleťová maska s minerálmi, ktorá je súčasťou procedúry, zdravší vzhľad pleti ešte zvýrazní. Indická metóda ajurvéda pomáha citlivej a suchej a tiež starnúcej pleti hrejivými hydratačnými olejmi a výťažkami z byliniek. Po masáži, pri ktorej sa uplatňuje výber energetických bodov, vyzerá pleť sviežo a človek cíti prílev energie. Podobný princíp využíva aj japonská masáž, ktorá sa zameriava na akupunktúrne body. Tlakom prenáša energiu dovnútra organizmu a pomáha zlepšovať činnosť viacerých orgánov i nervovej sústavy.

 

Obľúbená akupunktúra

Vo svete sa uplatnila aj metóda vpichovania tenkých ihličiek do pokožky, čím sa spomaľuje tvorba vrások, pleť sa vyhladzuje a pôsobí aj v okolí očí napnutejšie. Dôvodom je aj podpora tvorby kolagénu vďaka aplikácie do konkrétnych akupunktúrnych bodov na tvári. Je to určite zdravšia metóda, ako získať mladistvejší vzhľad, než aplikácia rôznych chemických prípravkov. Podmienkou jej úspechu je však absolvovanie viacerých procedúr. Odporúča sa aspoň 12, ale lepší výsledok dosiahneme počtom sedení 24.

 

Šťavnatý strapec hrozna

Hrozno ako chutné a zdravé ovocie neušlo pozornosti ani kozmetického priemyslu. V posledných rokoch sa začalo ceniť aj pre vysoký obsah polyfenolov so silnými antioxidačnými účinkami. Výťažky z hrozna sa preto dávajú do zábalov, kúpeľov a peelingov, ktoré pomáhajú ozdravovať aj pleť na tvári. A pretože stav našej pokožky ovplyvňuje aj charakter stravy a zostava potravín, ktorú konzumujeme, pokojne si doprajme denne aj strapec hrozna.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freedigitalphotos.net

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada