06.07.2014 11:14

Pripravme si letné kokteily

Varenie – Správna výživa

 

Sú svieže, nápadité, majú málo kalórií a žiaden alkohol – to sú kokteily z minerálne vody, ktoré sa ideálne hodia na letnú party v záhrade či grilovanie s rodinou. Môžete si ich namiešať aj sami doma.

Pekné letné dni sú ako stvorené na záhradné oslavy, posedenia s priateľmi či grilovanie  s rodinou. Teploty stúpajú, a preto by sme okrem zábavy mali venovať pozornosť aj dostatočnému pitnému režimu. Osviežiť sa môžeme aj minerálnou vodou Mattoni, ktorá zaženie smäd a dodá telu teplom stratené minerálne látky. Mattoni je aj nedeliteľnou súčasťou nealko kokteilov. Je stredne mineralizovaná s vyváženým obsahom minerálov, ktoré jej dodávajú lahodnú chuť.  Vďaka tomu neprebíja chuť ostatných surovín v kokteile, ale príjemne ich dopĺňa a podporuje.

 „S pomocou niekoľkých bežne dostupných ingrediencií môžete pre svojich priateľov vytvoriť miešané drinky aj v domácom prostredí,“ hovorí barman Peter Pravotiak, víťaz medzinárodných majstrovstiev sveta v miešaní nealkoholických kokteilov Mattoni Grand Drink 2011. Ponúkame jednoduché recepty na prípravu dvoch letných kokteilov, ktorým v horúcich dňoch nikto neodolá.

 

BBQ Surprise

Potrebujeme:
  • 100 g červeného vodného melónu
  • 1 vetvičku rozmarínu
  • pár kvapiek Tabasca (podľa chuti)
  • Mattoni grepová
Príprava:

Melón nakrájajte na kocky, odstráňte kôstky. Pokvapkajte tabascom a dajte do pohára. Zasypte ľadom a dolejte Mattoni s príchuťou grepu. Dozdobte vetvičkou rozmarínu.

   

Mat-tropicana

Potrebujeme:
  • 5 tenkých trojuholníkov ananásu
  • 5 lístkov mäty
  • lyžička trstinového cukru
  • 10 cl Mattoni citrón
Príprava:

Ananás nakrájajte na tenké plátky/trojuholníky, preložte lístkami mäty a posypte trstinovým cukrom. Nechajte polhodinu odležať a dajte do pohára, zasypte ľadom a dolejte Mattoni.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archiv, www.freedigitalphotos.net

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada