27.10.2017 14:49

Prichádzajú s kožou na trh

Aktuality

 

Príležitosť pre všetkých pacientov s kožnými problémami aj ich príbuzných. Po prvý raz sa na Slovensku uskutoční podujatie pre verejnosť, ktoré ponúkne prednášky, diskusie, konzultácie a poradne v súvislosti s problematikou kožných ochorení.

 

V nedeľu 12. novembra od 10.00 do 18.00 hod. bude v bratislavskej Starej tržnici prvý ročník podujatia pod názvom TRH KOŽE, ktoré si ako podtitul zvolilo metaforu „Prichádzame s kožou na trh“. Záštitu a odborným garantom Trhu kože je Slovenská dermatovenerologická  spoločnosť. Na podujatí sa stretnú TOP slovenskí kožní lekári z rôznych kliník. Program je rozdelený do šiestich odborných sekcií. Návštevníci si môžu vypočuť a aktívne sa zapojiť do diskusií na hlavnom pódiu na témy psoriáza, atopický ekzém a iné ekzémy, akné, zriedkavé kožné ochorenia, melanóm a nádorové ochorenia kože, poranenia a defekty kože.

 

Odtabuizovanie i poradenstvo

„Cieľom Trhu kože je odtabuizovať a napomôcť búraniu bariér a predsudkov, ktoré vyplývajú z neznalosti a strachu z kožných ochorení. Súčasne chceme upriamiť pozornosť na ich riešenia a  posilniť význam dermatovenerológie a odborníkov z danej oblasti na Slovensku,“ povedal doc. MUDr. Dušan Buchvald, prezident Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti.

Najväčší záujem predpokladáme o Poradne kože,“ konštatuje Lele Zemanová, riaditeľka agentúry ZEAL, ktorá prišla s myšlienkou Trhu kože. „Poradne poskytnú možnosť diskrétnych alebo otvorených konzultácii kožných problémov účastníkov priamo s vybraným lekárom. Pacient sa tak môže dostať k odborníkovi na konzultáciu bez čakania v ambulanciách.“  

Do „Disktrétnej poradne kože“ je potrebné sa prihlásiť online pred podujatím na stránke www.trhkoze.sk od 1.novembra, kde bude aj možnosť kontroly materských znamienok dermatoskopom, či chronických rán a jaziev.

Čo všetko sa ešte dozviete?

  • Kožné ochorenia, tak ako každé iné prinášajú so sebou aj rôzne obmedzenia a psychické dopady, nielen na samotného pacienta, ale častokrát aj celé rodiny. Preto budú na Trhu kože prítomné aj pacientske organizácie a Liga proti rakovine, ktoré budú poskytovať rady a konzultácie z oblasti psychológie a zvládania ochorenia.
  • Ukážky prvej pomoci pri poraneniach, popáleninách, ale aj základný kurz poskytnutia prvej pomoci zabezpečí organizácia Červený kríž.

Poznámka:

Na Trh kože bude symbolické vstupné len pre dospelých 2 Euro, pričom celý zisk bude venovaný pacientskym organizáciám Spoločnosti psoriatikov a atopikov SR, Bodkáčikovi – združeniu pre rodiny, deti a mládež s kožným ochorením SR a Občianskemu združeniu pacientov s dermatologickými malignitami.

Partnermi a vystavovateľmi Trhu kože sú spoločnosti Janssen, Novartis, Abbvie, Mylan, Elli Lilly, Aloris Vital, Pomark, Bioderma, Kúpele Smrdáky, La Roche Posay, Belupo, Zeppter. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.trhkoze.sk alebo na facebooku.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada