02.11.2020 10:22

Preneste si les domov

Harmónia – Dekorácie

 

Ak patríte k notorickým návštevníkom lesa, ale vlastnú chalupu nevlastníte, pokojne si pustite kus voňavej prírody do vášho interiéru.

Predsieň je ako stvorená pre umiestnenie dosky s niekoľkými opracovanými torzami konárov, ktoré budú slúžiť ako lacný, ale zaujímavý vešiak na bundu, sveter, tašku či klobúk. Ak pridáte lavičku urobenú z dvoch pníkov a jednej dosky, určite dodáte tomuto priestoru svojský prírodný imidž a k dispozícii máte vy i vaše návštevy plne funkčnú predsieňovú zostavu. Navyše finančne nenáročnú. Ako vlastnoručne vyrobená sa cení o to viac.

 

Aj tento, na prvý pohľad neohrabaný, surový materiál sa nebojte použiť v obývacej izbe. Časti konárov poslúžia ako telá svojských nástenných lampičiek a z posplietaných konárov do mriežky sa dá vytvoriť netradičný konferenčný stolík. Na upevnenie spojov použite opäť prírodný materiál – lyko. Možno je to neuveriteľné, ale bude sa hodiť štýlom aj k modernej sedacej súprave. Na podobný kus nábytku by si však mal trúfnuť už zdatnejší majster, ktorý má skúsenosti s opracovaním dreva.

K jednoduchším patrí rám na obrázok. Každú stranu tvoria špagátom zviazané dva alebo tri kusy drevených konárov, z ktorých olúpte kôru, ale na okraji ich nechajte neopracované. Prekrížením vytvoríte rám, ktorý v hranách zlepíte a zo zadnej strany spevníte klinčekmi. Môžete ich vytvoriť viacero a rôznych veľkostí a potom do nich vkladať doštičky s prírodnými prvkami (sušené kvety, listy zo stromov) alebo fotografie blízkych.

Ak máte v kuchyni voľnú stenu a doteraz ste neprišli na spôsob, ako ju využiť, skúste to s týždňovou tabuľou. Jednoduchý drevený rám rozdelený šiestimi hranolmi podložte doskou natretou čiernou farbou. Všetky okienka označte štetcom a olejovou farbou názvami dní a na spodnú časť umiestnite policu na odkladanie koreničiek, šálok a iných drobností a železné háčiky na vešanie utierok a kuchynského náradia. Výborná viacúčelová pomôcka, odporúčame. Tento domáci diár vám zaručene pripomenie, čo máte kúpiť, kedy príde návšteva či sobotňajšie kino s partnerom.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada